Borac još od Partizana ne zna za pobedu: Šesti poraz u nizu

0

Autor: M. R.

Ekipa iz Čačka na svom terenu izgubila od Krke

Copyright Promo/ABA liga/Borac/Duško Radišić

Košarkaši Borca i Krke su u međusobnom duelu tražili tek drugu pobedu ove sezone u ABA ligi. U toj borbi uspešniji je bio klub iz Slovenije – 90:86 (27:20, 23:21, 20:24, 20:21).

Krka je bolje odigrala prvo poluvreme (50:41), u nastavku su Čačani uspeli da se vrate u igru, pa je završnica bila veoma neizvesna. Minut pre kraja na semaforu je bilo izjednačeno – 86:86, a onda je bitan koš postigao Jure Škifić. Posle toga je usledio promašaj košarkaša Borca Džonsa, pa overa trijumfa sa linije slobodnih bacanja Luke Lapornika.

Za Škifića definitvno Čačani večeras nisu imali rešenje. Završio je utakmicu sa 28 poena, uz veoma dobre procente za dva 9-8, za tri 5-4. Pratio ga je Adin Vrabac sa 14 poena, dok je Jan Kosi dodao 12. U ekipi Borca Nemanja Todorović je ubacio 24 poena, a za tri je šutirao 6-5. Nikola Kočović je postigao 18.

Klub iz Čačka sada ima učinak od jedne pobede, zabeležene protiv Partizana u prvom kolu, i šest poraza, uz jednu zaostalu utakmicu sa Mornarom. Krka ima dva trijumfa i šest poraza.