22:09

0

Zenit slavio u Berlinu, milanski tim umalo ispustio plus 20 protiv Žalgirisa

Copyright Profimedia

Pokušala je berlinska Alba da napravi iznenađenje slično onom protiv Asvela, ali im to u duelu sa Zenitom nije pošlo za rukom, pošto je ruski tim u Nemačkoj slavio 73:66 (12:10, 21:12, 18:21, 22:23).

Izabranici Ćavija Paskvala su, posle izjednačenih prvih 15 minuta utakmice, serijom 10:0 sredinom druge deonice došli do dvocifrene prednosti, koja nijednog trenutka nije bila ozbiljnije ugrožena, a kada je u 33. minutu tim iz Sankt Peterburga poveo 59:45 delovalo je da je sve rešeno.

Ipak, puleni Aita Renesesa kenuli su tada u poslednji juriš, dva minuta pre poslednjeg zvuka sirene prišli su na minus pet, ali su gosti u završnici meča pogodili 10 slobodnih bacanja i zadržali priključak za ekipama koje se bore osmu poziciju.

CSKA zaustavio Bajern, uz dabl-dabl Milutinova

Tomas sa 17, Gudaitis sa 16 i Pontika sa 14 poena bili su najzaslužniji za trijumf Zenita, dok je Lamers bio jedini košarkaš sa dvocifrenim poenterskim učinkom u timu Albe.

Sa pobedom se, više nego Zenit, kockala milanska Olimpija, koja je morala dva puta da prelama Žalgiris kako bi upisala trijumf – 98:92 (21:25, 31:15, 21:24, 25:28).

Sjajnom igrom u drugoj i na početku treće deonice, italijanski tim je u 23. minutu došao do plus 20 (62:42, 23. minut), ali su gosti predvođeni Rabitom do odlaska na poslednji dvominutni odmor zaostatak smanjili na jednocifren broj (73:64).

Efes ubedljiv u Rusiji, Micić zabrinuo Atamana

Kada se na otvaranju završnog kvartala krilnom košarkašu pridružio Lekavičijus (vezao devet poena kojim je Žalgiris izjednačio 77:77, 34. minut) delovalo je da će Litvanci uspeti da se sa još jednog gostovanja vrate trijumfalno, ali su onda Micov i Lidej “povukli ručnu”, i omogućili domaćinu da trojkama Rodrigeza i Dilejnija uđu u relativno mirnu završnicu (89:82, 38. minut).

Nekadašnji košarkaš Zvezde Kevin Panter bio je sa 22 poena najefikasniji igrač utakmice, Lidej je dodao 20, dok su dvocifreni bili još Šilds (17), Dilejni (13) i Hajns (10). Micov je meč završio sa pet poena i tri skoka, dok su gostujućem timu efikasniji od ostalih bili Lekavičijus (16), Jokubaitis (15), Rabit (13) i Grigonis (10).