19.11.2020

18:51 >> 19:00

0

Srpski reprezentativac tražio izmenu i nije se vraćao na parket

Vraća se Efes na pobednički kolosek. Posle poraza od Bajerna kod kuće su stigli do novog trijumfa. Slavili su na gostovanju.

U Rusiji su bili bolji od Himkija – 77:105 (30:29, 21:29, 12:28, 14:19).

Presudila je treća četvrtina u kojoj je turski tim „zategao“ odbranu i uz standardno dobru igru u napadu stigao do prednosti od 17 poena (51:68) koju su do kraja meča dodatno uvećali.

Pobeda je svakako razlog za slavlje, ali je Ergina Atmana i ekipu zabrinuo Vasilije Micić. Srpski plejmejker je tokom treće četvrtine tražio izmenu. Sa bolnom grimasom na licu je otišao na klupu i nije se vraćao do kraja meča. Spekuliše se da su u pitanju problemi sa leđima, ali se čeka zvanična potvrda.

Zbog toga je na parketu proveo svega 10 minuta i za to vreme je upisao po pet poena i asistencija. Najefikasniji su bili Krunoslav Simon (24, 5as) i Šejn Larkin (20, 7as). Kod domaćina su Janis Tima i Džordan Miki dali po 13 poena.

Posle devet kola Efes ima skor 5-4, dok Himki ima dva trijumfa i sedam poraza.