18:37

0

Partizan u regionalnom klasiku savladao Cibonu

IMG_9053 - Copyright ABA/Cibona/Mihail Jacic

Regionalni košaraški klasik, na otvaranju četvrte runde AdmiralBet ABA lige opravdao je svoj naziv. U "Draženovom domu" Cibona je dočekala Partizan, koji je u veoma dinamičnom, zanimljivom i meču punom lepih poteza slavio 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11).

Crno-beli su tako nastavili trijumfalni pohod na Jadranu, naneli Cibosima prvi poraz u sezoni, ostali usamljeni na vrhu tabele i ujedno se „osvetili“ "vukovima" za neugodan poraz koji su im naneli u predsezoni, na pripremnom turniru u Opatiji. Takođe, izabranici Željka Obradovića su u prestonici Hrvatske napravili sjajnu uvertira za početak sezone u Evrokupu i gostovanje u Hamburgu, narednog utorka.

Navijači Cibone, koji su posle dugo vremena sasvim solidno ispunili tribine "Draženovog doma", mogli su samo da uživaju u evroligaškoj partiji Zeka Ledeja. Sjajni krilni centar bio je nerešiva enigma za pulene Vlade Jovanovića, koji su iz prve ruke imali priliku da se uvere u ofanzivni arsenal koji poseduje nekadašnji košarkaš Žalgirisa i milanske Olimpije.

Usporeno su crno-beli ušli u meč, više od četiri minuta bili bez poena, ali je potom na scenu stupio Ledej, vezao pet poena i "upalio valjak", koji je za tili čas napravio seriju 18:0 za ogromnih plus 14 posle samo osam minuta igre - 18:4.

Delovalo je tada da su domaći "izgubljeni", ali je preostalo sasvim dovoljno vremena da značajno poprave utisak. "Povukao" ih je Roko Prkačin, a u finišu prvog poluvremena, kada je Partizan posle trojke Pantera ponovo "dohvatio" najvećih plus 14 (41:27), i Gnjidić, koji je poveo seriju 10:0 za potpuni rezultatski priključak pred odlazak na veliki odmor - 41:37.

Tada je igru Partizana u svoje ruke uzeo Dalas Mur. Iskusni šuter, kao i nekoliko puta u dosadašnjem toku sezone u najkritičnijim momentima, preuzeo je odgovornost vezao dve trojke i vratio crno-belima dvocifreni plus, da bi preciznim dalekometnim šutevima Dangubić i Zagorac ugasili nadu Zagrepčana u trijumf protiv velikog rivala.

CIBONA: Vujović, Radovčić 6, Vranković 8, Mustapić, Prkačin 14 (10sk), Gegić 9, Vildoza 1, Majcunić, Gnjidić 9, Branković, Drežnjak 5, Rivers 9 (9sk).

PARTIZAN: Kuruc 3, Panter 10, Ledej 24, Zagorac 10, Avramović 6, Koprivica 2, Dangubić, 8 Smailagić 2, Mur 9, Glas, Trifunović, Madar 5.

40. MINUT - Posle zakucavanja Prkačina iz ofanzivnog skoka, Ledej i Zagorac overavaju trijumf Partizana - 73:57, 39. minut. Na kraju pobeda Partizana 79:61

38. MINUT - Partizan privodi meč kraju, ali propušta prilike da prelomi Cibonu. Skoro dva minuta je prošlo bez poena na obe strane.

36. MINUT - Radovčić ubacuje dva penala na ulasku u 35. minut - 64:54. Panter pogađa prvi šut za dva poena na večerašnjem meču, Prkačin je na drugoj strani polovično precizan s linije penala - 66:55, 35. minut. Zagorac pogađa trojku sa preko osam metara na isteku napada za plus 14 - 69:55, 36. minut.

ABA/Cibona/Mihail Jacic

34. MINUT - Dangubić pogađa dva bacanja i povećava plus crno-belih - 64:52, na ulasku u 34. minut.

32. MINUT - Poenima Ledeja i Prkačina otvorena je četvrta deonica. Mur pogađa još jednu trojku i vraća Partizanu dvocifreni plus - 62:52, 32. minut.

30. MINUT - Dangubić je pogodio izuzetno važnu trojku na ulasku u poslednji minut treće deonice za crno-bele, potom i Mur preko ruke sa osam metara. Na kraju treće deonice Partizan vodi 57:50.

28. MINUT - Posle nekoliko prokockanih napada na obe strane, Drežnjak poentira sa poludistance, a potom Rivers ubacuje trojku za minus jedan - 51:50.

26. MINUT - Madar je pogodio trojku za crno-bele, potom i Ledej poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje - 51:45, 26. minut.

24. MINUT - Serija grešaka Partizana na startu drugog poluvremena. Crno-beli su bez poena više tri minuta, ali Cibona to ne koristi. Veliki problem za domaćina je četvrta lična greška Prkačina u 23. minutu meča. Posle dve rampe pod svojim košem, Koprivica uspešan i na drugoj strani, poenima iz prodora, prvim za crno-bele u nastavku meča. Vranković drži domaće na minus dva - 43:41, 24. minut.

22. MINUT - Slično kao na otvaranju meča. Bez poena posle više od minuta igre u trećoj deonici. Rivers pogađa sa poludistance i vraća Cibose na minus dva - 41:39.

20. MINUT - Gnjidić vezuje četri poena s linije penala, Cibona je u seriji 7:0 - 41:34, 19. minut. Gegić pogađa trojku za seriju Cibosa 10:0. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 41:37.

18. MINUT - Posle tajm auta Jovanovića Rivers poentira iz ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Zagorac daje koš uz faul i pogađa dodatno bacanje. Dva sjajna poteza u "Draženovom domu", na zakucavanje Ledeja, na isti način odgovara Gegić. Panter pogađa trojku za najveći plus crno-belih u dosadašnjem toku meča 41:27. Drežnjak uzvraća (2+1), 41:30, 18. minut.

16. MINUT - Mur je pogodio važnu trojku za Partizan, potom Zagorac poentira iz ofanzivnog skoka. Crno-beli su ponovo na dvocifrenom plusu - 33:23, 16. minut.

14. MINUT - Prkačin vezuje četiri brza i laka poena, 25:17, 13. minut, potom pogađa i trojku, posle koraka Kuruca - 25:20. Prokockala je Cibona napad da još više smanji zaostatak, što je trojkom na drugoj strani kaznio Ledej. Ubačen šut van linije 6.75 pogađa i Gnjidić - 28:23, 14. minut.

12. MINUT - Druga deonica je otvorena poenima Kuruca s linije penala (1/2) - 23:11, 11. minut. Rivers zakucava, potom Kuruc poentira u reketu - 25:13, 12. minut.

10. MINUT - Posle minuta odmora Obradovića, Samilagić pravi faul u napadu. Gnjidić poentira uz faul, tom prilikom je povredio skočni zglob i odmah je otišao u svlačionicu. Vildosa je ušao umesto njega i pogodio dodatno bacanje. Cibona pravi brzu seriju 7:0. Ledej je prekida sa dva ubačena bacanja - 20:11, 9. minut. Madar poentira sa poludistance, Partizan je ponovo na dvocifrenom plusu - 22:11, što je konačan rezultat prve četvrtine.

8. MINUT - Traje serija Partizana, na ulasku u 7. minut meča Avramović poentira u kontri za 12:4. Jovanović traži tajm aut, ali ni posle njega domaći nisu poentirali. Panter je bio fauliran prilikom šuta za tri poena, pogodio je dva od tri slobodna bacanja. Posle serije 14:0 crno-beli su na prvom dvocifrenom plusu na meču - 14:4, 7. minut. Avranović postiže četiri vezana brza i laka poena, Partizan vodi 18:4 u 8. minutu. Radovčić prekida seriju crno-belih 18:0 sa četiri vezana poena - 18:8, 8. minut.

6. MINUT - Posle četiri minuta i 20 sekundi prve poene za crno-bele postiže Ledej. BIo je i fauliran, ubacio je dodatno bacanje - 4:3. Ledej vezuje pet poena, crno-beli vode 5:4 na isteku 5. minuta igre. Posle dva promašaja s poludistance, Panter pogađa prvu trojku na meču, a potom i Smailagić poentira iz ofanzivnog skoka. Partizan je u seriji 10:0, 10:4, 6. minut.

4. MINUT - Partizan je bio bez koša više od tri minuta, srećom po crno-bele ni Cibona nije bila mnogo uspešnija. Ledej je promašio dva slobodna bacanja. Vranković zakucava za 4:0 u 4. minutu.

2. MINUT - Prvi minut je prošao bez poena. Prvi koš na meču postigao je Prkačin.