Kakva drama u Moskvi, Zvezda pala u poslednjim minutama (VIDEO)

Crveno-beli izgubili u neizvesnoj završnici od CSKA sa 78:76

Kakva drama u Moskvi, Zvezda pala u poslednjim minutama  (VIDEO)
0MET1208 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su još jedan dobar meč, ali ovaj put nisu uspeli da iznenade CSKA u Evroligi.

Moskovoljni su pred svojim navijačima slavili protiv crveno-belih 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19), a pobednik je odlučen u poslednjim minutama utakmice.

Izabranici Dejana Radonjića bez straha su ušli u večerašnji duel, igrali gotovo celu utakmicu egal sa favorizivanim domaćinima, ali nisu uspeli da naprave senzaciju i sa čitavim plenom napuste prestonicu Rusije.

Trebalo im je malo više koncentracije u odlučujućim trenucima, promašili su neke otvorene šuteve, što su košarkaši CSKA kaznili i na kraju stigli do trećeg trijumfa u Evroligi.

Ipak, stručni štab zajedno sa igračima može biti zadovoljan svojim nastupom u Moskvi, ali sigurno ostaje žal što nisu uspeli da pobede odličnu ekipu iz Rusije.

Dejan Radonjić nema šta da zameri svojim košarkašima, koji su pružili snažan otpor jednoj od najboljih ekipa u Evroligi, dok su igrači još jednom pokazali kako se bori za svoj klub.

KRAJ

40. minut - Sve je gotovo, Zvezda pala u samoj završnici. Ipak se nisu obrakali protiv jedne od najboljih ekipa u Evroligi. Kraj 78:76.

38. minut - Pet poena CSKA, prave prednost u samoj završnici (76:71)

37. minut - Novo izjednačenje, Zvezda povela preko, CSKA odmah stigao do izjednačenja (71:71).

36. minut - Hrabra Zvezda se ne predaje. Volters drži crveno-bele u igri.

34. minut - Volters drži Zvedu u igri. Trojokm smanjue prednost, ali CSKA odmah u sledećem napadu postiže nove poena.

Sigurno će za srpskog predstavnika biti olakašnje što Moskovljani neće moći da računaju na njihovog do sada najboljeg igrača Tornike Šengelije.

33. minut - Serija domaćina, prvo Kurbanov, pa Šved prodorom prave prvu veću razliku za CSKA (65:59).

31. minut - Posle duže vremena Moskovoljni trojkom Klajburna dolaze do vođstva (60:57).

KREĆE ČETVRTA ČETVRTINA:

30. minut - CSKA u poslednjim sekundama trojokom Šveda dolazi do izjednačenja (57:57).

29. minut - Crveno-beli i dalje u vođstvu (57:54). Hrabra igra izabranika Dejana Radonjića.

26. minut - Srpski predstavnik se ne predaje. Održavaju prednost od pet poena. Trojka Ivanovića.

24. minut. U dva napada CSKA se vraća u igru, postižu pet poena. Ponovo rezultatski egal.

23. minut - Sjajan prodor Dobrića, Zvezda  prvi put ima prednost od sedam poena (50:43)

21. minut - Zvezda odlično krenula u drugom poluvremenu, pravi mini seriju i vode sa (46:42).

KREĆE TREĆA ČETVRTINA:

20. minut - Odlično je Volters ukrao loptu, pogodio trojku i na poluvreme se otišlo bez pobednika 42:42.

19. minut - Moskovoljani posle dužeg vremena ponovo poveli trojkom Klajburna.

18. minut - CSKA stiže do izjednačenja odličnog Vojtmana. Biće ove velika borba.

17. minut - Hrabra Zvezda, ne posustaje. Odlično dodavanje Kuzmića ka Kaliniću, i crveno-beli održavaju prednost od pet poena.

16. minut - Kakva "banana" Kalinića. Odmah zatim kradu loptu, i kreću u napad u kojem je ponovo bio uspešan Kuzmić. Zvezda održava prednost od pet poena 30:25.

15. minut. Odlična Zvezda, prvi put ima pet koševa razlike. Poene pod obručima postiže Kuzmić.

13. minut - Zvezda uzvraća udarac. Holins trojkom ponovo pravi prednost 26:23. Crveno-beli se dobro drže u Moskvi.

13. minut - CSKA trojokom preko Uhova stiže do izjednačenja 23:23. Dejan Radonjić traži tajm-aut.

12. minut - Zvezda održava prednost od tri poena. Sjajan prodor Ivanovića i stiže do svog četvrtog poena 23:20.

KREĆE DRUGA ČETVRTINA:

10. minut - 21:17 - kraj prve deonice, Zvezda završava u svoju korist.

9. minut - Odlična Zvezda, trojkom Ivanovića do četiri poena prednosti (19:15)

9. minut - Odlični Dobrić stiže do svojih šets poena. Crveno-beli održavaju prednost od tri poena.

8. minut - Zvezda prvi put ima prednost od tri poena 14:11 koševima preko Nikole Kalinića.

8. minut - Odlični Dobrić četvrti poen zaredom i ponovo vođstvo crveno-belih.

7. minut - Dobric sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 9:8

6. minut - Vojtman posle slobodnih bacanja pravi prvi put razliku od tri poena za Ruse

6. minut - CSKA brzo uzvraća i Moskovoljni ponovo imaju pola poena prednosti.

5. minut - Prvo vođstvo Zvezde preko Voltersa. Prodorom lako do poena za crveno-bele

4. minut - Izjednačeno na početku meča. CSKA vodi sa 5:4

3 - minut - Zvezdini prvi poeni na utakmici.

2. minut - CSKA poveo košem Kurbanova, uz to dobio i jedno slobodno bacanje.