Problemi za Radonjića: Mega nanela Zvezdi prvi poraz na pripremama, crveno-beli bili lišeni čak šestorice igrača

18.09.2021

14:47 >> 15:04

0

U uzbudljivoj završnici šampion ABA lige izgubio sa 74:73

Copyright Promo/KK Mega

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u pripremnom periodu. Crveno-beli su izgubili u uzbudljivoj utakmici od Mege sa 74:73, iako su imali napad za pobedu.

Nikola Ivanović nije realizovao šut za trijumf, nakon čega je nastalo slavlje među igračima Mege.

Treba istaći da je ekipa Dejana Radonjića bila lišena čak šestorice košarkaša, u timu nije bilo bilo Erona Vajta, Nejta Voltersa, Ognjena Dobrića, Dejana Davidovca, Stefana Lazarevića i Branka Lazića.

Iz tih razloga veću minutažu dobili su mladi Marko Gušić i Nemanja Popović.

Takođe, treba istaći da ove cele nedelje košarkaški Zvezde su imali probleme  kako da odrade treninge zbog velikog broja povređenih, što je sigurno uticalo u meču sa Megom.

Ostaje da se vidi u kakvom igračkom kadru će početi sezonu crveno-belih što je najveća briga za Dejana Radonjića.

Što se tiče same utakmice, Mega je bolje krenula meč, u prvom poluvremenu su imali i čak 11 poena, u drugom Zvezda se vraća, čak su pet minuta pre kraja utakmice crveno-beli imali i plus osam, ali to je bilo sve što su uradili u današnjem prijateljskom meču.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su povratnici Majk Cirbes i Nikola Kalinić sa po 13 poenaa, a nemački centar je dodao i sedam skokova.

Nikola Ivanović i Luka Mitrović dali su po devet poena, a Ostin Holins i Nemanja Popović po osam.

Kod Mege, Karlo Matković je dominirao sa 18 poena i devet skokova, dok je Nikola Jović dodao 16 poena.