Igokea umalo izgubila dobijeno: Ilić i Atić doneli pobedu

21:11

0

Trijumf tima iz Laktaša

Copyright Promo/FIBA Champions league/FIBA

Spektakl za sve i na kraju pobeda domaćina. Tako bi u najkrašim crtama mogla da se opišu dešavanja iz Laktaša u FIBA Ligi šampiona.

Posle prave drame Igokea je pobedila Limož – 76:73 (26:17, 20:21, 16:17, 14:18).

Nije delovalo da će biti toliko dramatično, pošto je u 30. minutu posle poena Pota Igokea imala „+12“ (62:50).  Od tog momenta kao da su u potpunosti stali. Francuski tim je napravio preokret i u poslednji minut ušao sa tri poena prednosti (70:73). Karmajkl je pogodio oba penala, da bi Dalibor Ilić ukrao loptu Trevisu, dodao do Atića koji u kontri polaže (74:73). Šrab je promašio trojku, Ilić je bio najviši u skoku, a posle asistencije Atića je Karmajkl zakucao (76:73). Gosti su imali napad, Leng je šutirao, lopta nije završila u košu.

Najefikasniji kod pobednika bili su Karmajkl (18) i Atić (14 poena), kod gostiju je Leng dao 18.

Veliki korak Igokee ka plasmanu u plej-of i još jedna potvrda dobrih igara, pošto imaju odlične rezultate i u ABA ligi.