15.01.2021

22:33 >> 23:02

0

Madriđani u produžetku slavili u Minhenu, Francuzi osvojili Pirej

Zavesa na 20. kolo Evrolige spuštena je sa dve pobede gostiju. Real je u Minhenu, posle produžetka, bio bolji od Bajerna, dok je Asvel u Pireju savladao Olimpijakos.

Madriđani su u “Audi domu” upisali važan trijumf u borbi za prvo mesto na kraju ligaškog dela elitnog takmičenja – 81:76 (23:15, 16:19, 12:16, 21:22, 9:4).

Izabranici Pabla Lasa su skoro 30 minuta meča u Minhenu bili u vođstvu. Početkom drugde denonice “dohvatili” su i dvocifreni plus (25:15), da bi Bavarci sjajnom završnicom treće deonice i serijom 9:2 pred četvrti kvartal prišli na samo poen zaostatka.

Vezanim trojkama Fernandeza i Kerola (dve) Real je pred završnih 120 sekundi četvrte deonice poveo 70:63, ali su Trinkijerijevi puleni imali spreman odgovor i, takođe, vezanim šutevima van linije 6.75 (Vajler Beb i Lučić dve) došli nadomak trijumfa, koji im je u završnici četvrtog perioda “ukrao” Dek.

U dodatnih pet minuta domaći tim gotovo da nije imao šansi, s obzirom da su Madriđani bili praktično nepogrešivi s linije penala i u završnih 60 sekundi meča ušli sa nedostižnih 79:72.

Rejnolds sa 18, Boldvin sa 14 i Lučić sa 10 poena bili su jedini s dvocifrenim poenterskim učinkom u ekipi Bajerna, dok su kod Madriđana najefikasniji Bili Tavares sa 26 (9 sk), Dek sa 12 i Fernandez sa 10 poena.

Olimpijakos je protiv Asvela skupo koštala nešto slabija treće deonica, u kojoj su Francuzi napravili odlučujući korak ka konačnom trijumfu 69:63 (17:17, 17:16, 17:9, 18:21).

Posle potpuno izjednačenog prvog poluvremena u kojem je Olimpijakos imao najvećih plus sedam (12:5, 6. minut), pirejski tim je u pretposlednjem kvartalu postigao samo devet poena, što su gosti iskoristili da dođu nadomak dvocifrenog plusa koji je bio na njihovom kontu na otvaranju završnog kvartala, posle trojke Strazela (54:42).

Jabusele je da 19 poena bio jedini dvocifreni u pobedničkom timu, Lajti i Volton postigli su po devet, dok su u Olimpijakosu poenterski raspoloženiji od ostalih bili Herison (13), Mekisik (11) i Spanulis (10).