20.01.2021

20:29 >> 20:31

0

Mornar ispustio trijumf u završnici, Virtus slavio u Francuskoj

Bolonjski Virtus je napravio veliki korak ka četvrtfinalu Evrokupa. Izabranici Saše Đorđevića, predvođeni Hanterom i Teodosićem, upisali su drugi trijumf u Top 16 fazi, na gostovanju Buržu – 99:87 (16:17, 28:30, 22:25, 21:27).

Italijanski tim i jedan od glavnih predendenata na plasman u Evroligu većim delom meča je kontrolisao dešavanja na parketu, iako je domaćin u nekoliko navrata uspevao da zaustavi nalet rivala i preuzme vođstvo.

Rasplet meča krenuo je u trećoj deonici, kada je iskusni srpski plejmejker za osam minuta ubacio 14 od Virtusovih 20 poena i odveo goste na prvi dvocifreni plus na meču – 67:57, iz kojeg Buržu nije bilo povratka.

Hanter je sa 23 poena (11 sk) bio najefikasniji igrač meča, Teodosić je uz 21 poena ostvario i šest asistencija, dok je Belineli duel završio sa 19 poena. Stefan Marković je, takođe, imao zapaženu rolu sa pet poena, tri skoka i osam asitencija. U francuskoj ekipi najefikasniji je bio Danilo Anđušić sa 19 poena (5 sk, as, a Buva je dodao 15.

Za razliku od Virtusa, Mornar je ispustio veliku priliku da ode na 2:0, pošto je u neizvesnoj završnici u Baru poražen od Andore 74:71 (12:18, 22:19, 25:20, 15:14).

Barani su odlično otvorili meč, sredinom druge deonice imali su i plus 10, ali su lošom završnicom prvog poluvremena dozvolili rivalu da se rezultatski potpuno vrati i krajem treće deonice preuzme vođstvo.

U kritičnim momentima za ekipu Mihaila Pavićevića igru Mornara je preuzeo Nemanja Gordić, koji je sa devet poena u završnom kvartalu doveo cnogorski tim nadomak trijumfa (71:67, 39. minut), ali kada je trebalo da dotuku rivala domaći su stali, pa je Hana sa pet vezanih poena u završnih 60 sekundi otvorio vrata trijumfa Andori.

Jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom u ekipi Mornara bio je Pulen (22), Gebrijel, Gordić i Vajthed su postigli po devet poena, dok su kod gostiju najraspoloženiji bili Hana sa 16, nekadašnji centar Partizana Parahuski sa 12 (7 sk) i Senglin sa 11 poena.