22:03 >> 22:06

0

Autor: M. R.

Klub iz Madrida bolji od Albe - 72:63

Na krilima jednog mladog i jednog iskusnog igrača Real Madrid je večeras došao do pobede protiv Albe u Berlinu – 72:63. Predvodio ih je 33-godišnji Fabijan Kozer sa 13 poena (5as) i 20-ogodišnji Karlos Alosen sa 12 (4as).

Tim iz Madrida je na poluvremenu vodio deset razlike – 40:30. Alba je uspela da uzvrati u četvrtoj četvrtini, serijom 11:0 i potpuno se vrati u igru. Međutim, gosti su odbili taj nalet i sigurnim koracima u poslednja dva minuta stigli do trijumfa. U poraženom sastavu najbolji je bio Luk Sikma sa 16 poena, šest skokova i tri asistencije. Ben Lamers je ubacio 11, a Markus Erikson deset.

Real Madrid posle 23. kola Evrolige zauzima četvrtu poziciju sa 15 pobeda i osam poraza. Alba je na 16. mestu sa osam trijumfa i 15 neuspeha. Španci u narednoj rundi igraju derbi sa Baskonijom 5. februara, dok nemački tim za protivnika ima Bajern u Minhenu istog dana.