16:09 >> 16:58

0

Autor: M. R.

Ekipa Ergina Atamana došla do skora 21-0 u Turskoj

Košarkaši Anadolu Efesa i dalje su jedini neporaženi tim u prvenstvu Turske. Danas su stigli do 21. pobede, pa sa vrha gledaju protivnike sa šest trijumfa više u odnosu na drugoplasirani tim. Efes ima skor 21-0, iza je Fenerbahče sa učinkom 15-5.

Poslednji trijumf u nizu ostvarili su na gostovanju Bujukmečeu – 94:83. Najbolji u ekipi Ergina Atamana bio je Kris Singlton sa 19 poena, četiri skoka i dve asistencije. Džejms Anderson je postigao 14 poena, uz četiri uhvaćene lopte i dva uspešna dodavanja. Srpski plejmejker Vasilije Micić je odmarao tokom većeg dela meča, na terenu je proveo nepunih 15 minuta. To je bilo dovoljno da upiše 13 poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Efes je u četvrtoj četvrtini stigao do prednosti od 22 poena. Do kraja susreta protivnički tim je uspeo da prepolovi zaostatak i ublaži poraz. Bujukmeče sada ima učinak od sedam pobeda i 14 poraza na 10. poziciji.