22:24 >> 22:28

0

Katalonci bolji od Reala, Makabi ispao iz trke za top 8

Evroligaški okršaji odigrani u četvrtak uveče su, uglavnom, bili neizvesni i zanimljivi. Najmanje neizvesnosti bilo je u Atini.

Panatinaikos je, bez povređenog Nemanje Nedovića, rutinski savladao Makabi – 81:63 (25:9, 18:21, 15:25, 23:8).

Trijumf grčkom timu ne znači mnogo u borbi za plej-of, dok ovaj poraz praktično izbacuje izraelsku ekipu iz trke. Najefikasniji kod pobednika bili su Papapetru (20, 5sk) i Vajt (15, 7sk), na drugoj strani je Vilbekin dao 14 poena.

Alba je posle velikog preokreta slavila u Lionu – 89:95 (30:23, 22:20, 21:27, 16:25).

Asvel je bio bolji u prvom delu meča, u jednom trenutku su imali i „+12“ (50:38), ali gosti nisu odustajali. Sjajnom igrom u drugom poluvremenu su postepeno spuštali zaostatak, da bi u poslednjih 75 sekundi od nerešenog rezultata (89:89) preko Fontekija i Eriksona napravili razliku.

Predvodili su ih Siva (21, 7as) i Fontekio (19), dok je kod domaćina Jabusele bio najefikasniji sa 20 poena.

Najzanimljiviji meč je odigran u Madridu. Veliki španski derbi pripao je Barseloni – 76:81 (19:24, 19:17, 16:16, 22:24).

Meč je rešen tek u penal završnici u poslednjem minutu. Dek je pogodio oba penala (74:77), Higins je uzvratio istom merom, da bi Dek potom poentirao na 25 sekundi pre kraja (76:79). Laso je odlučio da ne pravi faul i da proba prvo da ukrade loptu, njegovi puleni to nisu uspeli, pa je Higins sa dva penala stavio tačku.

Katalonce su predvodili Oriola (18, 6sk) i Mirotić (13, 5as, 5sk), dok je u Realu Dek dao 17, a Tavares je pored 16 poena imao i 11 skokova.