aktuelno

"Nadam se da će nam biti dozvoljeno da igramo našu košarku"

06.05.2021

17:53 >> 17:54

0

Autor: M. R.

Očekivanje iz tabora Mornara pred drugi meč polufinala ABA ligi protiv Budućnosti (petak, 21.00)

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
"Nadam se da će nam biti dozvoljeno da igramo našu košarku"
Copyright MN Press

Košarkaši Mornara i Budućnosti u petak izlaze drugi put u polufinalnoj seriji ABA lige na megdan. Podgoričani vode 1-0, a Barani na svom terenu žele da izbore majstoricu.

– Prvi meč je arhiviran već u ponedeljak veče – rekao je u najavi trener Mornara Mihailo Pavićević. – Uvek gledam svoju ekipu, propustili smo veliku šansu da možda već u prvom duelu steknemo prednost, jer kad je u pitanju plej-of teško je reći – odlučujuću prednost. Kad ovo kažem, mislim na dobro odigranu prvu četvrtinu, pa drugu i do sredine treće četvrtine. Sredinom treće deonice imali smo 61:55 i šansu da odemo na viću udaljenost. Ali, to nismo iskoristili i onda su usliedile neke greške, i u napadu i u odbrani, koje je kvalitetna ekipa Budućnosti kaznila i vratila se.

Pročitajte još

Kada je priprema za drugu utakmicu u pitanju, recept je sasvim jednostavan.

– Nema tu neke velike filozofije, gledaćemo da greške koje smo napravili u prvom meču svedemo na minimum u drugom. Bitno je da uđemo hrabro u duel, bez imalo respekta i straha. Nemamo bilo kakvog pristiska, želimo da igramo našu košarku i nadam se da će nam biti dozvoljeno da igramo našu košarku.

Košarkaš Mornara Milko Bjelica zna da njegov tim čeka težak posao.

– Ova sezona je bila uspešna. Protiv Budućnosti sledi utakmica u kojoj nema predaje. Svesni smo da u prvoj utakmici u odbrani, u nekim situacijama, nismo odigrali onako kako smo se dogovorili. U Baru očekujem našu bolju utakmicu, biće sigurno snažniji otpor. Mislim da su šanse podjednake – podvukao je Milko Bjelica.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike