Kravić i Burgos brojali do „stotke“, Deker izgubljen meč pretvorio u trijumf (Video)

09.12.2020

23:47 >> 23:54

0

Zanimljive utakmice u Ligi šampiona

Četiri utakmice FIBA Lige šampiona i „podela“ – po dva trijumfa domaćih i gostujućih ekipa.

Burgos je deklasirao Darušafaku  – 100:70. Španski tim je od početka do kraja vodio, a ubedljivu razliku napravio je u poslednjoj četvrtini.

Ogromne zasluge za ovaj trijumf idu Dejanu Kraviću. Srpski centar je za 22 minuta na parketu dao 13 poena, uz šest skokova i četiri asistencije. Posebno raspoložen je bio i njegov saigrač Rivero koji je meč završio sa 26 poena (9/10 za dva). U turskom timu su Guler i Berk dali po 15 poena.

Utakmica između Turk Telekoma i Limoža nije bila za one sa slabim srcem (76:73). Gosti su na 70 sekundi pre kraja imali pet poena prednosti (68:73). Boldvin je dao četiri poena, a onda je Deker na 11 sekundi pogodio trojku za vođstvo domaćina (74:73). Ginjard je užasno izveo aut za poslednji napad, bacio je loptu u ruke Dekeru koji je brzo dodao do Gulaslana za lake poene u kontri i stavljanje tačke.

Ostende je kod kuće izgubio od Brindizija (80:92). Mario Nakić, momak za koga se priča da bi mogao da bude deo reprzeentacije Srbije, je meč završio sa svega dva poena (1/4 iz igre), isto koliko i Dušan Đorđević (1/6 iz igre).