Jokić upisao i jedan negativni rekord: Džoker se sada "istakao" po ovoj statistici (FOTO)
19.03.2026 | 08:37
Uz to je i njegov Denver izgubio
Nikola Jokić će utakmicu sa Memfisom nažalost da upamti po dva loša detalja. Njegov Denver je poražen, a srpski centar je imao veoma lošu statistiku kada je reč o izgubljenim loptama.
Uz 29 poena i 14 skokova, nažalost je imao i deset izgubljenih lopti. I tako je upisao jedan negativni rekord. Postao je centar sa najviše utakmica u kojem je imao deset i više izgubljenih lopti.
To mu se već dešavalo, da ima deset izgubljenih lopti.
Poslednji put to se desilo 2022. godine, protiv Oklahome Sitija, a ranije i 2020. godine (protiv Sakramenta) i 2017. godine, protiv Minesote.
Tokom karijere, bilo je i mečeva sa po devet izgubljenih lopti.
O izgubljenim loptama, novinari su pitali i trenera Dejvida Adelmana.
- Okružili su ga, tri ili četiri igrača su bila oko njega. Igrači nisu dobro šutirali ostali, bilo je tu i dosta izgubljenih lopti u tranziciji, ali to će se dešavati kada god bude imao toliko loptu u rukama. Očigledno bi bilo dobro da to smanji, ali treba da uradimo da i on bude što je manje moguće uključen u razigravanje - kazao je između ostalog strateg franšize iz Kolorada.
Bogdanović konačno zaigrao, Dončić i Džejms ubacili Hjustonu 70 poena (FOTO)
Bonus video: