06:27 >> 06:31

0

Vašington 142:115 eliminisao Pejserse u plej-in fazi na Istoku

Copyright Rasel Vestbruk, Profimedia

Košarkaši Vašingtona poslednji su na Istoku uhvatili voz za plej-of u sezoni 2020/21, pošto su na svom parketu savladali u plej-in razigravanju ekipu Indijane sa više nego ubedljivih 142:115.Vašington će kao osmi tim zaigrati protiv prvoplasiranog u regularnom delu sezone na Istoku, ekipe Filadelfije.

Meč je odlučen već u drugoj četvrtini kada su domaći serijom 14:0 došli do prednosti 50:34, da bi razlika rasla i od starta treće četvrtine prešla granicu od 20 poena. Otpor Indijane gotovo je potpuno nestao. Još je neki otpor dolazio od Domantasa Sabonisa, dok su se ostali igrači gostiju pomirili sa porazom.

Najbolji igrač Rasel Vestbruk odigrao je pravu plej-of utakmicu, jer je ostavio svoju statistiku po strani, a sve svoje kvalitete podredio je pobedi ekipe. Utakmicu je okončao sa samo 18 poena za 34 minuta, uz šut iz igre 6/13, 0/1 za tri poena, 6/9 sa bacanja, osam skokova i 15 asistencija. Najefikasniji je bio Bredli Bil sa 25 poena, dok je Davis Bertans meč završio sa devet poena za 19 minuta igre.

U poraženom timu Sabonis je zabeležio tripl-dabl – 19 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Indijana je sezonu završila sa ove dve utakmice na plej-in turniru.