Srbija pregazila Portoriko: Protivnice dale samo 37 poena za 40 minuta

30.05.2021

17:54

0

Konačan rezultat bio je 89:37 (23:8, 22:13, 20:6, 24:10)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na kraju međunarodnog turnira u belgijskom Kortrajku. Izabranice Marine Maljković u trećem duelu bile su uspešnije od selekcije Portorika, koja će na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju igrati u grupnoj fazi sa Australijom, Kinom i Belgijom. Konačan rezultat bio je 89:37 (23:8, 22:13, 20:6, 24:10).

Presudila je odlična odbrana Srbije, koja je u prvoj i trećoj četvrtini primila jednocifren broj poena. Konačan rezultat je ujedno i najveća razlika koju je Srbija u 40 minuta utakmice uspela da ostvari. Ekipa Portorika je u zaostatku na ovoj utakmici bila 39 minuta i 47 sekundi.

Najefikasnija u našem timu bila je Ivon Anderson sa 24 poena (7 skokova). Dvocifrene su bile još i Maša Janković i kapiten Jelena Bruks sa po deset poena. Na drugoj strani, deset poena ubacila je India Pagan.

Reprezentacija Srbije vraća se u ponedeljak u Beograd, gde nastavlja pripreme za Evropsko prvenstvo koje 17. juna počinje u Valensiji.

SRBIJA: Vasić, Jovanović 4, Bruks 10, Butulija 2, Crvendakić 5, Anderson 24, Dabović 9, Janković 10, Dugalić 8, Krajišnik 5, Katanić 5, Đorđević 7.

PORTORIKO: Melandes, Smit 3, Solis 1, Gibson 2, Stinson 2, Salaman 4, Hilari 4, Kvenonjes 4, Lozada, Zapata, Pagan 10, Benites 7.