Atlanta ispustila brejk: Problemi za Hokse, Jang se povredio, Bogdanovićevo loše šutersko veče

0

Autor: Milan Nastić

Milvoki slavio u Džordžiji sa 113:102

Copyright Tanjug/AP//Atlanta Journal-Constitution/

Košarkaši Atlante ispustili su brejk prednosti i ekipa našeg Bogdana Bogdanovića izgubila je u svojoj dvorani od Milvokija sa 113:102.

Baksi sada vode sa 2:1 u finalu Istočne konferencije.

Ipak, meč je obeležila povreda Tre Janga, najboljeg igrača domaćeg tima, krajem treće četvrtine kada je stao na nogu sudije i povredio zglob.

Odmah zatim otišao je u svlačionicu kako bi se utvrdila povreda, vratio se posle  određenog vremena na parket, kako bi pomogao svojim saigračima, ali videlo se da nije u stanju da pruži svoj maksimum.

Treba istaći da je Jang do tog trenutka postigao 32 poena, a do kraja utakmice uspeo je da ubaci još šest koševa.

Ostaje da se vidi koja je težina povrede i da li će uspeti do kraja ove serije da pomogne svojoj ekipi.

Što se tiče Bogdana Bogdanovića, ponovo bledo izdanje srpskog igrača, očigledno da bek Hokse nije spreman 100 odsto.

Iako je bivši igrač Partizana na parketu proveo čak 35 minuta, nije ga služio šut, od 18 pokušaja, uspeo je da pogodi samo tri puta, i meč je završio sa osam poena, dva skoka i tri asistencije.

Početak meča nije ukazivao da će Milvoki napraviti brejk, domaćini su odlično krenuli i već posle pet minuta imali plus 13 (17:4).

Ipak, do kraja te deonice, Baksi uspevaju da smanje i meč vrate u rezultatsku klackalicu.

Druga četvrtina pripada gostima i na odmor se odlazi sa izjednačenim rezultatom 56:56.

Nastavak meča takođe je veoma interesantan, nijedna ekipa ne uspeva da napravi osetniju razliku, igra se egal utakmica sve dok se nije povredio Jang.

Tanjug/(AP Photo/Brynn Anderson/

Očigledno da je taj detalj uticao na psihološko stanje košarkaša Atlante, koji pored njega nisu imali nijedanog raspoloženog igrača da može da povuče ekipu do kraja meča.

To su na najbolji mogući način iskoristili gosti iz Viskonsija, poslednju deonicu dobili ubedljivo sa 30:17 i ostvarili izuzetno važan trijumf koji im otvara vrata plasmanu u veliko finale.

Milvoki je do pobede vodio tandem Kris Midlton i Janis Adetokumbo koji su zajedno postigli su 71 poen. Ovog puta je efikasniji bio Mildton sa 38 poena, dok je grčki košarkaš ubacio 33, a imao je i 11 skokova.

Kod Atlante, i pored povrede, najefikasniji je bio Jang sa 38, dok je Galinari postigao 18 koševa.

Sledeći njihov meč u Atlanti igra se u noći između utorka i srede.