Gaj u poslednjoj sekundi doneo pobedu Sakramentu nad Golden Stejtom

0

Autor: Milan Nastić

Kingsi dobili Voriorse 114:113

Copyright Tanjug/AP/Photo Randall Benton/

Košarkaši Sakramenta bili su bolji u svojoj dvorani od Golden Stejt rezultatom 114:113 (25:27, 37:20, 26:34, 26:32) i time ostvarili drugu pobedu zaredom u pripremnim utakmicama pred početak NBA.

Čovek odluke bio je Gaj,koji je u poslednjoj sekundi trojkom doneo trijumf svojoj ekipi.

Inače, Kingsi odigrali fantastično drugu četvrtinu i taj deo utakmice dobili sa 17 koševa razlike (37:20), ipak Voriorsi su uspeli da se vrate u rezultatski egal, ušlo se u neizvesnu završnicu, koja je ipak pripala domaćinima.

Što se tiče srpskih igrača, za Sakramento je igrao Nemanja Bjelica i za 20 minuta imao solidan učinak od pet koševa,osam skokova i tri asistencije, dok za Golden Stejt nije nastupa Alen Smailagić zbog povrede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bilo je Gaj sa 20 i Hild sa 18 poena,dok je u Voriorsima dominirao Kari sa 29 koševa

Od ostalih mečeva treba izdvojiti pobedu Filadeflije nad Bostonom rezultatom 108:99, i Hjustona protiv San Antonija sa 112:98.