Jokić ukrotio Vukove i to sa samo dve asistencije! Zbog ove pobede je Denver otkazao posetu Bajdenu! (VIDEO)

0

Autor: A. S.

Kad je neko najbolji, to se vidi na svakom koraku

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Zahuktala se borba za prvo mesto Zapadne konferencije, a Nikola Jokić i Denver Nagetsi ne popuštaju. Noćas su atuelni šampioni u direktnom okršaju za vodeću poziciju, bili bolji od Minesote i to u gostima, rezultatom 115:112.

Tako su Nagetsi sada na jednu pobedu više u odnosu na ljutog rivala, zbog koga su čak i otkazali posetu Beloj kući, a očekivano, dominirao je Nikola Jokić.

Srpski košarkaš je meč završio dabl-dablom - 35 poena, 16 skokova i iznenađujuće dve asistencije.

Nisu navikli navijači od Somborca da manje dodaje, a noćas je prvu asistenciju imao tek sredinom poslednje četvrtine. Međutim, to mu niko neće zameriti, naročito jer je od presudne važnosti bila trojka na nešto manje od dva minuta do kraja.

Što se samog duela tiče, Denver je bio taj koji je diktirao tempo od samog starta, ali su pali u trećem kvartalu.

Minesota je stigla i do prednosti od 4 poena u poslednjoj četvrtini, navijači su ih vodili ka velikoj pobedi, ali je usledio i odgovor Denvera i serija od +10.

U poslednjim minutima je vladala prava drama. Nakon Jokićeve trojke za 107:99, Minesota je uhvatila poslednji voz, a onda je Džejden Mekdanijles na pola minuta, pogodio trojku za 109:106.

Majkl Porter Junior je bio polovičan sa penala, za +4, što je bilo dovoljno da se upiše nova pobeda.