Dugo je FMP parirao Studentskom centru! A onda su domaći odigrali strašnu poslednju četvrtinu!

11.03.2024

21:00

0

Ekipa iz Crne Gore sve bliže plej-ofu AdmiralBet ABA lige, tim iz Železnika ostao na sedam pobeda

Studentski centar - FMP - Copyright AdmiralBet ABA League/SC Derbi/Filip Roganović

Košarkaši Studentskog centra pobedili su u 22. kolu AdmiralBet ABA lige ekipu FMP-a 94:85 (22:16, 17:23, 21:21, 34:25).

Derbi je bolje ušao u ovaj meč i uspostavio je kontrolu, poveo sa šest razlike posle deset minuta, ali je do poluvremena FMP uspeo da se vrati u igru i drugi deo igre je obećavao.

Treći kvartal počeo je bolje za goste, ali se Studentski centar brzo konsolidovao i igralo se u egalu sve do početka odlučujuće dekade.

Derbi je tada napravio seriju 16:3 i odlepio se na dvocifrenu razliku, a u ovom periodu je postigao čak 34 poena, što "panteri" nisu mogli da isprate, te su upisali 15. poraz u sezoni.

U pobedničkom sastavu istakao se Mateo Drežnjak sa 26 poena, Emir Hadžibegović je dodao 18, a Tomislav Ivišić. Na drugoj strani zapažen je bio Matic Rebec sa 19 poena, Jovan Novak je ubacio 14, a dva manje postigao je Aleksa Stepanović.

Derbi je sada šesti na tabeli ABA lige sa polovičnim skorom 11-11, dok je FMP 12, sa 7-15.

#VMS_Highlightscltnbozoy0001356ohpqza88w{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightscltnbozoy0001356ohpqza88w> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}