13:50 >> 15:46

0

Žilave Korejke se borile do samog kraja

Copyright AP Photo/Charlie Neibergall

Srbija je prvu fazu takmičenja završila na drugom mestu, posle slabije utakmice i pobede nad Korejom.

Južna Koreja – Srbija 61:65 (10:17, 14:15, 20:18, 17:15)

Srbija je u Rio de Žaneiru osvojila istorijsku bronzu, a pre mesec dana u Španiji postala je opet evropski prvak.

Ipak, danas nije imala svoj dan i treba reći da je Koreja imala priliku da napravi senzaciju.

Srbija je vodila od početka meča do pred kraj, kada je Koreja u poslednjoj četvrtini povela 61:58. Ipak, Ivon Anderson, Jelena Bruks poenima i asistencijom, kao i Aleksandra Crvendakić su poenima završile meč, dok je odbrana tima funkcionisala i na kraju su naše košarkašice slavile.

Srbija je dobro počela meč. Aleksandra Crvendakić je vezala pet poena, a “lavice” su povele 11:3. Korejke ipak trojkama uspevaju da se približe na 13:9, ali su Srpkinje uspele da do kraja četvrtine povedu 17:10, što je bila prednost koja je na kraju Srbiji i donela trijumf.

Koreja je sve vreme pokušavala, borila se i držala priključak, a onda je sredinom poslednje četvrtine povela 58:56.

Nakon toga je Anderson pogodila koš, nakon čega je Srbija nekako uspela da se odbrani, iako su Korejke imale ofanzivni skok. Posle izgubljene lopte naših košarkašica, Koreja je imala još jedan pokušaj, ali je srećom promašila.

Nakon toga, kapiten Jelena Bruks pogodila je oba bacanja i donela Srbiji izjednačenje, pa vođstvo na dva i po minuta pre kraja.

Ivon Anderson i Jelena Bruks, Tanjug/AP Photo/Eric Gay

Usledili su promašaji na obe strane, a onda je Bruks pogodila uz faul za 65:61, 70 sekundi pre kraja.

Ipak, mora se reći da ovo nije bilo najsjajnije izdanje “lavica”, ali svako ima pravo na loš dan i bolje je da se desi sada, nego kad počne borba za medalje.