07:31

0

Srpski košarkaš jedina svetla tačka u timu Nagetsa

Copyright Profimedia

Košarkaši Denvera doživeli su i drugi poraz zaredom, ovaj put od Nagetsa je bolji bio Milvoki koji su razbili ekipu koju predvodi Nikola Jokić sa 112:95 (28:23, 32:21, 31:19, 21:32).

Timu iz Kolorada nije uspeo da pomogne ni srpski reprezentativac, koji je meč završio sa 29 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Međutim, ako se želi pobediti Baksi, mora se imati više od jednog raspoloženog igrača, što je jutros bio samo Jokić.

Takođe, ekipu koju sa klupe predvodi trener Majkla Meloun brinu povrede Džamala Mareja i Koldeva Poupa, koji su samo igrali prvo poluvreme.

Što se tiče same utakmice, čini se da je presudna bila treća četvrtina, u kojoj je Milvoki imao i 30 poena razlike.

Posle, toga Baksi su rutinski priveli meč kraju i zasluženo dobili Denver.

Pored Jokića jedini dvocifreni su bili dvocifreni bili samo još Aron Gordon sa 14 i Majkl Porter Džunior sa 11 poena.

Kod domaćina briljirao je ko drugi nego Janis Adetokumbo sa 36 poena, 18 skokova i 5 asistencija, a pratio ga je Demijen Lilard sa 18 poena.

Denveru sada sledi meč protiv Sakramenta na svom terenu 15. februara, i onda sledi Ol-star vikend na kojem će šampione NBA lige predvoditi Nikola Jokić, koji je jedini učesnik Ol-star utakmice iz redova Nagetsa.

Izvor: M. N.