Ma, melje ovaj Jokić sve redom: Briljantni Nikola vodio Denver do nove pobede!

1

Srpski košarkaš najzaslužniji za trijumf Nagetsa nad Portlandom

Nikola Jokić - Copyright Profimedia

Denver nastavlja da dominira u NBA, a naravno za to je najzaslužniji ko drugi nego Nikola Jokić.

Nagetsi su posle velike borbe slavili protiv Portlanda sa 112:103 (25:37, 35:26, 26:21, 26:19), a stameni Somborac je ponovo bio najbolji sa 29 poena, uz osam skokova i sedam asistencija.

Jokić nije ostvario novi tripl-dabl, ali njegovi poeni su bili presudni da tim iz Kolorada stigne do novog trijumfa, čime su u tri dana dva puta slavili protiv Portlanda.

Nikola je inače iz igre šutirao 12/20, a njegovi poeni su pokrenuli i druge u timu Denvera, pre svega Džamala Mareja, koji je uz srpskog košarkaša bio najbolji u pobedničkom timu.

Što se tiče same utakmice, gosti su bolje krenuli meč, i posle prve četvrtine imali plus 12 (37:25).

Međutim, Denver odmah uzvraća u drugoj deonici, vraća rezultatski egal, a na poluvreme Triblejzersi odlaze sa 53:51.

U nastavku, vodi se velika borba, i do prvog izjednačenja dolazi se sredinom treće deonice 67:67, a do prvog vođstva Denver dolazi sredinom treće četvrtine sa 86:84.

Nedugo zatim Nagetsi odlaze na plus deset 96:86, i to je bio znak da Nikola Jokić i drugovi dolaze do novog trijumfa nad Portlandom.

Izvor: M. N.