Real se kockao protiv desetkovanog Olimpijakosa posle plus 22, serija Panatinaikosa završena u Beogradu!

00:44

0

Fener je lako izašao na kraj sa Vritusom u Istanbulu, Asvel šokirao Bajern

Detalj sa meča Makabija i Panatinaikosa - Copyright MN Press

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su večeras Virtus rezultatom 88:75 u meču 23. kola Evrolige. Fenerbahče sad ima skor 14-9, a Virtus 15-8.

Ukoliko dva kluba završe ligaški deo sa istim učinkom, Fenerbahče će biti bolji u međusobnom skoru, jer je u Bolonji u novembru poražen rezultatom 79:87.

Početkom druge deonice, iako desetkovan izostancima važnih igrača, Virtus je imao maksimalnih plus devet (30:21), ali je na poluvremenu ipak vodio domaćin (52:47). Sredinom treće četvrtine Fenerbahče je stekao dvocifrenu prednost, a da će pobedili bilo je jasno kad je poveo 71:53 u 28. minutu. Sve što su gosti uspeli je da smanje na minus osam početkom četvrte četvrtine (65:73), ali je domaćin odbio taj napad i poveo 79:67 četiri minuta pre kraja.

U igri gostiju osećao se izostanak povređenih Ognjena Dobrića i Tornikea Šengelije, kao i Marka Belinelija koji je dobio ćerku pa je ostao u Bolonji.

Domaće je ka pobedi predvodio Džonatan Motli sa 23 poena, Skoti Vilbekin je dao 15, a Marko Gudurić 10. Ife Lundberg je bio najefikasniji u Virtusu sa 17 poena, Avudu Abas je dao 12, a Danijel Haket i Isaija Kordinije po 11.

Real je u Madridu pobedio desetkovani Olimpijakos rezultatom 90:85 u reprizi finala Evrolige iz prošle sezone u kojoj su takođe slavili Madriđani.

Bez Nikole Milutinova, Mustafe Fala i Najdžela Vilijams Gosa, pirejski tim je na poluvremenu imao ogromnih minus 22 (52:30), ali je uspeo da se vrati u meč i u poslednji minut uđe sa samo minus tri (83:86). Ipak, snage za potpuni preokret nije bilo.

Džanan Musa je predvodio Real sa 20 poena, Mario Hezonja je dao 16, Gabrijel Dek 14, a Fanundo Kampaco 12, uz devet asistencija i šest skokova. Kostas Papanikolau je dao 25 poena za Olimpijakos, Alek Peters 12, Luk Sikma 10, dok je Filip Petrušev postigao četiri poena (2/7 dvojke) za nešto manje od 15 minuta.

Makabi je u Beogradu prekinuo Panatinaikosovu seriju od pet uzastopnih pobeda - 90:75. Vejd Boldvin je meč završio sa 22 poena i osam asistencija, a po 14 poena su dali Lorenco Braun, Bonzi Kolson i Džoš Nibo. Panajotis Kalaicakis je bio najbolji pojedinac u timu Panatinaikosa, postigao je 17 poena, dok su Džerajan Grant, Konstantinos Mitoglu i Kendrik Nan dali po 13. Matijas Lesor je dao samo četiri poena.

Asvel je kao gost pobedio Bajern 76:64 i tako stigao do tek pete pobede u sezoni, koliko ima i Alba sa kojom deli poslednje mesto. Paris Li je sa 21 poenom predvodio Asvel, 16 je dao Jusufa Fal, 13 Edvin Džekson, a 12 Majk Skot. karsen Edvards je predvodio Bajern sa 21 poenom, 11 je dao Silven Fransisko, a Vladimir Lučić šest (2/4 dvojke, 0/1 trojke, 2/2 slobodna bacanja).

Izvor: Tanjug