Loša noć za Srbe: Denver povukao nogu, Hoksima ne pomaže ni Bogdan! (VIDEO)

0

Autor: A. S.

Da li je srpski bek mogao bolje?

Bogdan Bogdanović na meču sa Indijanom - Copyright Tanjug/AP Photo/Doug McSchooler

Veliki broj utakmica noćas je bio na programu u NBA ligi, pa je na terenima bilo i pet naših košarkaša i jedan teren. Badnje jutro naši sportisti neće pamtiti po uspehu.

Nikola Jokić je prikazao odličnu partiju, ali su njegovi Nagetsi doživeli šokandan poraz. Atlanta Hoks i Bogdan Bogdanović su preživeli debakl na gostovanju Indijani, a sreće nisu imali ni Nikola Jović, Vasilije Micić i Boban Marjanović,

Košarkaši Atlanta Hoksa primili su čak 150 poena od Indijane, pa uprkos svojoj solidnoj partiji, ubeležili debakl - 150:116.

Kapitenu Srbije, Bogdanu Bogdanoviću noćas nije išlo. Iz igre je šutirao 1/9 za tri poena, pa se razlog ubedljivo g poraza može kriti i u tom podatku. Bogdan je meč završio sa 16 poena, a dodao je još četiri skoka i tri asistencije.

Majls Tarner je vodio Indijanu do pobede sa 27 poena, a pratio ga je Benedikt Maturin sa 18 poena. Ovaj susret bio je rečen u prvom poluvremenu, tokom koga su Hoksi postigli 54 poena, a Indijana čak 24 više.

Ni Majami Hit noćas nije imao sreće, već su na gostovanju Finiks Sansima upisali novi poraz, rezultatom 113:97. Nikola Jović je na terenu proveo 24 minuta, što je dobar znak poverenja trenera Erika Spolstre, a postigao je tri poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Ekipa sa Floride je ovim porazom propustila priliku da napreduje na tabeli Istočne konferencije i ostaje u zoni plej-ina, baš kao što je slučaj sa Finiksom na Zapadu.

Na terenu je konačno bio i Vasilije Micić, koji je u porazu Oklahome od Bruklin Netsa, 124:115, postigao šest poena. Igrao je i Boban Marjanović u dresu Hjustona i na terenu proveo četiri minuta. Upisao je srpski košarkaš dva poena i tri skoka, a njegov tim je poražen sa 122:95.

Nije dobro išlo ni Toronto Reptorsima koji na klupi imaju Čačanina Darka Rajakovića. Oni su u gostima Sakramento Kingsima poraženi sa 135:130.