Vasa malo igrao, ali bio veoma koristan u derbiju: Micićeva Oklahoma jača i od lidera lige!

0

Autor: D. P.

Pao i Boston

Copyright Profimedia

Košarkaši Oklahome zabeležili su 23. pobedu u sezoni savladavši trenutno najbolji tim lige Boston Seltikse (26-7), rezultatom 127:123.

U duelu drugog tima na Zapadu i lidera Istoka nije moglo bez drame, iako se pet minuta pre poslednjeg zvuka sirene činilo da će to po svemu prikazanom biti jedna glatka pobeda domaće Oklahome.

Gotovo neprimetno, u malim serijama od 3-4 poena, gosti su uspeli da na 40 sekundi do kraja dovedu utakmicu skoro do egal pozicije - 121:119. Ipak, Gidi i Gildžeus-Aleksander bili su precizni u penal završnici tako da nije došlo do šokantnog preokreta.

Najefikasniji u timu pobednika bio je Gildžeus-Aleksander sa 36 poena, dok je na drugoj strani 34 poena postigao centar Porzingis.

Micić je proveo 11 minuta na parketu, postigao je tri poena, zabeležio jedan skok i pet asistencija.

Odlukom trenera, drugi srpski reprezentativac Aleksej Pokuševski nije ulazio u igru.