Jokić i u drugoj brzini rešava protivnike: Denver gazio samo jednu četvrtinu i otpisao Šarlot (VIDEO)

02.01.2024

07:41

0

Autor: D. P.

Somborac u laganom ritmu posle praznika

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP

Odličnom partijom u trećoj četvrtini meča protiv ekipe Šarlota, aktuelni šampion NBA Denver Nagetsi došli su do ubedljive pobede rezultatom 111: 93.

Utakmica je prelomljena u trećem kvartalu, kada su nagetsi uspeli da naprave nekoliko serija da bi na kraju ovaj period završili sa 40:11 u svoju korist.

U tim momentima najbolje izdanje imao je i Nikola Jokić koji je postigao devet od svojih 13 poena. Somborac je uz to zabeležio i 11 skokova i šest asistencija, a na parketu je proveo svega 28 minuta.

Najbolji u timu Nagetsa bio je Džamal Marej koji je ubacio 25 poena, dok je Majkl Porter dodao još 22 poena.

U timu se našao i Aron Gordon koji je posle incidenta sa psima odigrao 25 minuta, postigavši za to vreme deset poena.