Srpske lavice samo gaze! Ponovo pobedile sa više od 40 razlike i sigurno prve u grupi

00:44

0

Autor: P.K.

Reprezentacija Srbije - Copyright fiba.basketball

Pošto su razbile Ukrajinu, košarkašice Srbije bile su ubedljive i u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Srbija je pobedila Severnu Makedoniju u Skoplju 103:60 (30:12, 21:16, 28:18, 24:14).

Od prvog minuta bila je očigledna velika razlika u kvalitetu. Domaće igračice su samo u prva dva minuta parirale, pa je Srbija zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti rivalki u 7. minutu već imala 16:6, a na isteku prve deonice bilo je velikih 30:12.

Nastavile su Srpkinje dominaciju i u drugoj četvrtini, posle dva minuta imale i preko 20 poena prednosti. U 17. minutu posle poena Krajišnik i Andreson bilo je 45:22, a na poluvremenu 51:28.

U istom ritmu krenula je i treća deonica, pogađale su raspoložene Dugalić, Nogić, Raca… Prednost Srbije je ponovo rasla, u 25, minutu iznosila je "plus 28" – 65:37, a u finišu ove deonice i najvećih 79:46.

Otvorila je Srbija poslednji period igre serijom 8:0 za 87:46. Do kraja utakmice selektorka Marina Maljković dala je šansu i mlađim igračicama, sve su na kraju poentirale, pa je naš tim rutinski priveo meč kraju i zabeležio više nego ubedljiv trijumf.

Angela Dugalić postigla je 17 poena, Ivon Anderson dodala je 14, uz šest asistencija, dok je Tina Krajišnik doprinela sa 11 poena i osam skokova.

U selekciji Makedonije najbolja je bila kapiten Andželika Mitrašinović sa 23 poena, šest skokova i šest asistencija.

Utakmice drugog "prozora" na programu su tek u novembru sledeće godine.