0

Autor: P.K.

Ništa od trofeja za crno-bele

Kaminski i Drežnjak u duelu - Copyright ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Partizan je ostao bez prvog trofeja u sezoni. Studentski centar je vodio dvocifrenom prednošću, ali su crno-beli okrenuli, poveli i imali punu kontrolu, ali je rival meč završio serijom 10:0 i na kraju slavio.

Partizan - Studentski centar 81:83 (22:25, 18:17, 26:21, 15:20).

Studentski centar je tako napravio drugo veliko iznenađenje na ovom turniru, pošto je u polufinalu pobedio Budućnost.

Meč je sve vreme bio ujednačen. SC je uglavnom vodio tokom celog meča, ali je Partizan uspeo da preokrene. Crno-beli su imali pet poena prednosti na manje od dva minuta do kraja meča, ali su onda upali u seriju grešaka na oba kraja terena.

Prvo je Kenan Kamenjaš uhvatio promašeno slobodno bacanje, da bi onda crno-beli nekako lagodno ušli u poslednje napade, pa je usledio gubitak lopte, a Obri Dokins, koji je bio najbolji u SC-u u prvom poluvremenu, dao je svoje prve koševe u drugom i priveo "goste" na samo pola koša zaostatka.

Partizan je imao 37 sekundi za napad i tajm-aut Obradovića, ali je Doužer promašio trojku i tako "studentima" prepustio kontrolu meča. Sjajni Borna Kapusta je šutirao za tri i pogodio, 4,6 sekundi pre kraja meča.

Nakon tajm-auta Obradovića, probalo se sa ubacivanjem za Kaminskog pod koš, ali je on bio dobro pokriven i promašio je.

Ceo nastup Partizana donekle je podsetio na početak prošle sezone, jer igračima u pojedinim trenucima kao da je falilo energije. Ništa za brigu, naravno.

Prepuna hala "grobara", koji su navijali kao da se igra u Areni, mogli su da vide sjajnog Pi-Džej Doužera, koji je pokazao veliki uticaj na oba kraja terena. Biće sjajno pojačanje.

Partizan: Vukčević nije igrao, Ledej 13, Avramović 3, 3sk, 3as, Koprivica 4, 5sk, Panter 23, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 11, Trifunović 2, Anđušić 2, Doužer 11, 4sk, 3as, 3uk, Kaminski 8.

Studentski centar: Bogavac 11, Pavlićević 3, Vučeljić 4, 5sk, Hadžibegović 9, Baćović, Ivišić 2, Dokins 18, Drobnjak 4, Drežnjak 5, Kamenjaš 14, 8sk, Kapusta 10, 5as, Mirković 3.

40. minut: Kraj meča! Poraz Partizana! Probali si ubacivanjem pod koš za Kaminskog, ali je bio dobro pokriven, a njegov težak šut nije ušao u koš. To je to, Studentski centar osvaja svoj prvi trofej u istoriji.

40. minut: Pogađa Kapusta trojku 4 sekunde pre kraja, tajm-aut! 81:83.

39. minut: Kamenjaš koriguje promašaj i sad se igra na jedan posed, ali Avramović gubi loptu, igra se poslednji minut, Dokins pogađa i samo je pola koša razlike. 81:80. Tajm-aut Obradovića, 37 sekundi do kraja.

39. minut: Nije Partizan iskoristio napad, a Dokins nekako postiže svoje prve poene na meču. 1.50 do kraja. 81:76

38. minut: Avramović je pronašao put do koša Studentskog centra, ali je napravio faul i to su dva penala za Kapustu - siguran je bio samo prvi put. 81:74

37. minut: Kamenjaš i Ledej su razmenili koševe, pa su se oba tima odbranila, ali Dokins pravi faul u napadu. Sjajna odbrana Doužera, koji igra fantastično. Da ne žurimo previše, ali deluje da "studentima" malo popuštaju živci. Tajm-aut za Andreja Žakelja. 79:73

35. minut: Baćović promašuje oba bacanja, a Smailagić postiže poene iz silazne putanje kroz trojicu igrača. Opet Partizan ima osetniju prednost, ali videli smo da to ništa ne znači u ovom meču. TV tajm-aut. 77:71

34. minut: Ledej pogađa oba bacanja, ima ukupno devet poena. Odbranio se Partizan se odbranio, ali nije iskoristio napad i ekstra posed. Sjajna odbrana Doužera i onda "eli up" sa Ledejom! Kakva akcija! 75:71

33. minut: Vučeljić daje poen posle lepe akcije, a onda Kaminski nepotrebno faulira Hadžibegovića i daje mu šansu za dodatno bacanje. Koje on promašuje, ali Kamenjaš hvata, da bi Kaminski opet napravio faul, njegov četvrti. Ipak, Kamenjaš pravi faul u napadu. Biće ovde napeto do kraja. 71:71

33. minut: Bogavac daje lake poene, a Panter opet prodire i daje koš 71:67. Ni u jednom trenutku nije opao tempo, ovo kao da je finale koje se igra za titulu.

32. minut: Hadžibegović zakucava, a Doužer vraća košem i dodatnim bacanjem – 69:65.

Kraj treće četvrtine, Partizan-SC 66:63

30. minut: Dobar Partizan u odbrani, Panter iz kontre vraća prednost Partizanu 30 sekundi pre kraja četvrtine. Biće dva bacanja za Studentski derbi. Vučinić daje oba, Partizan ima 13 sekundi za poslednji napad. Panter daje trojku! 66:63

29. minut: Kaminski pogađa trojku, a onda Bogavac vezuje dve! Vratio se SC u vođstvo, ali samo za kratko - 61:61

27. minut: Kamenjaš daje koš, a onda su Panter i Kapusta razmenili trojke - kakva borba! 56:55

25. minut: Posle koša Koprivice, Partizan dolazi do svoje maksimalne prednosti večeras – 50:45. Kapusta je pogodio trojku, a Kamenjaš daje oba bacanja i opet je nerešeno, ali samo za kratko, jer Kaminski pogađa za tri! 53:50

24. minut: Doužer za tri! Sjajno igra ovaj plej ceo Superkup, pokazuje da će biti veliko pojačanje. 48:45.

23. minut: Panter trojka, pa Naneli koš i Partizan ponovo vodi, ali Pavlićević daje trojku – nerešeno! 45:45

Fotke sa lica mesta:

Vodio je SC i sa 11 razlike, ali je Doužer uneo energiju, pre svega u odbrani, a onda i kreacijom, a Partizan je napravio seriju 9:0 i vratio se u meč. U prvom poluvremenu videli smo dve tehničke, jedan čelendž, mnogo prekida. Prvi deo igre trajao je 55 minuta.

Ledej 7, Panter 10, Naneli 9 poena. Obri Dokins je dao 14 poena za Studentski centar.

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Studentski centar 38:41

20. minut: Kamenjaš je pogodio oba penala, a na drugoj strani, Naneli gradi sebi poziciju i pogađa. SC ima napad skoro do kraja poluvremena, ali Drobnjak promašuje trojku. Doužer promašuje "sa parkinga". 38:41, kraj poluvremena.

19. minuta: Posle skoro dva i po minuta igre bez poena, Naneli pogađa trojku! 38:40.

18. minut: Prošao je minut igre na terenu u greškama i promašajima...

17. minut: 17. minut: Tehnička greška za Žakelja, Avramović daje jedno bacanje. Baćović je fauliran, ali promašuje oba penala, samo da bi Partizan jeftino izgubio loptu. Ipak, Doužer je krade pri izvođenju, a onda Doužer-Koprivica za "eli up"! Eto malo energije kod crno-belih, 35:40. Serija Partizana 6:0 i tajm-aut za Žakelja.

Dugo traje prvo poluvreme, već 50 minuta je prošlo, a ima još više od tri minuta efektivne igre...

16. minut: Kamenjaš pogađa i donosi Studentskom centru dvocifrenu prednost, ali samo na kratko, jer Doužer vraća trojku. Crno-beli za tri šutiraju 3/13. 32:40

15. minut: Dokins dvojka, Dokins trojka – raste prednost SC-a. Obradović je zvao tajm-aut i glasno im davao uputstva. 29:38

14. minut: Bilo je mnogo prekida, čelendža, faulova… Kapusta je dobio tehničku grešku, Panter je dao jedno bacanje, pa je Dokins fauliran, a Dokins je dao sva tri penala, a onda je Panter fauliran i daje jedno od dva vacanja – 29:33. Panter ima 10 poena, prvi je "dvocifreni" kod crno-belih.

13. minut: Panter pogađa trojku, posle čega Andrej Žakelj uzima tajm-aut. Serija grešaka na obe strane. 27:30.

12. minut: Smailagić opet dobar u odbrani, Anđušić pogađa iz kontre uz dodatno bacanje. Aleksa Avramović je na terenu. Danilo promašuje dodatno bacanje, ostaje 24:30

11. minut: Hadžibegović trojka, pa Ivišić koš i to je brzih pet poena SC-a i već osetnija prednost. Morao je Željko Obradović da zove tajm-aut. 22:30

Kraj prve četvrtine, 22:25

10. minut: Ivešić završava lepu akciju. Odličan intenzitet meča i trenutno bolje izdanje Studentskog centra. 22:25

10. minut: Opet Nanel i opet prednost Partizana, ali SC preokreće sa penala. 22:21

9. minut: Naneli daje prve poene na meču, a Partizan vraća prednost. Samo na kratko, Ivišić zakucava. 20:21

8. minut: Prilično intenzivna utakmica, kao da je finale, ali negde pred kraj sezone, ne na maltene simboličnom turniru koji služi za uvod sezone. Ledej pogađa oba bacanja. 18:19

5. minut: Dokins je postigao već šest poena, a Studentski centar je stekao četiri poena prednosti. Kada je Partizan prišao na -1, Drežnjak pogađa trojku. 12:16

4. minut: Vrlo ravnopravna utakmica, posle razmenjenih trojki, rezultat je 9:9. Upisali su se i Panter i Ledej.

2. minut: Dokins pogađa, Kaminski vraća, a onda opet Dokins - 4:4. Igra se brzo i energično, lepa košarka u početku. Morača je puna, uglavnom "grobarima":

1. minut: Počeo je meč! Partizan koristi prvi napad, pogađa Pi-Džej Doužer! 2:0

- U toku je predstavljanje igrača, meč samo što nije počeo.