Partizan nekako preživeo Moraču i nastavio sezonu - Igraće se majstorica! (VIDEO)

0

Autor: P.K.

Naneli u finišu doneo preokret crno-belima

Detalj sa meča Derbi - Partizan - Copyright AdmiralBet ABA liga/SC Derby/Filip Roganović

Partizan se kockao i kockao, ali je na kraju "preživeo" Studentski centar i u samom finišu meča "ukrao" pobedu podgoričkom timu, koji je opet odigrao odličnu utakmicu.

Posle 40 minuta igre, Studentski centar - Partizan 79:81 (21:19, 19:21, 23:20, 16:21).

Majstorica se igra u ponedeljak u beogradskoj Areni.

Partizan je bio jako blizu novog poraza, što bi mu donelo kraj već u četvrtfinalu plej-ofa AdmiralBet ABA lige, što bi bila najveća senzacija u istoriji takmičenja.

Crno-beli su praktično imali samo dvojicu raspoloženih igrača – Dantea Eksuma, koji je svoja 24 poena razvukao tokom celog meča, i Džejmsa Nanelija, koji je većinu od svoja 23 poena dao u poslednjoj četvrtini, tačnije 12.

Partizan je ovaj meč dobio na suvi kvalitet, a mora se reći da je Studentski centar bolje sprovodio svoj plan, igrao sa više samopouzdanja, mnogo povezanije i sa boljim šutom, ali i čak 16 skokova više (39:23)!

Pomenuli smo Nanelijevih 12 poena u poslednjoj četvrtini, ali 10 od toga je bilo u poslednjih pet minuta, tako da se može reći da je on sam doneo preokret. Pre toga su crno-beli promašivali sve, a pogotovo za tri poena.

Od vođstva Studentskog centra 73:72, posle promašenog slobodnog bacanja Eksuma na tri minuta do kraja, Naneli je postigao sve poene Partizana iz igre: dao je dve trojke, pogodio jako važan prodor o tablu i tako sprečio katastrofu posle još jednog lošeg nastupa ekipe Željka Obradovića.

Bilo je momenata odlične odbrane i velikih propusta, ali defanziva je definitivno manji problem crno-belih i to će Obradović morati da reši do ponedeljka.

Partizan je bio bolji u odnosu ukradene/izgubljene lopte (12/10), pošto je SC delio lopte šakom i kapom – imao je samo dve ukradene uz 22 izgubljene lopte.

No, čak i tako su Studenti bili bolji od Partizana, kome je falilo energije, živosti, a posebno samopouzdanja. Od igrača koji su dobili minute, samo se Papapetru nije upisao u strelce. Panter je dao 8 poena, Smailagić 7, Ledej 5, Lesor 5 uz 8 skokova.

Flečer Megi je dao 15 poena za Studentski centar, Zvonimir Ivišić je dodao 12 poena i 8 skokova, a Nikola Pavlićević 11.

Bila je ovo još jedna loša partija Partizana, koji je ostvario pobedu posle četiri vezana poraza u Evroligi i AdmiralBet ABA ligi. Ako se nešto ne promeni do ponedeljka, crno-beli imaju mnogo razloga za brigu...

40. minut: Dante je presekao loptu, kraj meča i pobeda Partizana, 79:81

40. minut: Partizan je izgubio loptu, gledaće se vreme! 0,9 sekundi do kraja

40. minut: Ivišić je pogodio, Obradović je uzeo tajm-aut, 1,8 sekundi do kraja. 79:81

40. minut: Naneli pogađa trojku! Još 6 sekundi do kraja, 77:81

40. minut: Lesor izlazi zbog povrede, ali Ivišić daje koš uz faul, i ima priliku za izjednačenje. Promašio je, 28 sekundi do kraja

40. minut: Naneli nekako daje koš, 75:78, 38 sekundi do kraja.

39. minut: Drežnjak pogađa oba bacanja, 75:76, 70 sekundi do kraja.

39. minut: SC opet nije iskoristio napad, njegov treći uzastopni. Obradović stalno menja, ima postave za napad i za odbranu. Naneli na isteku napada daje trojku! 73:76. Tajm-aut Žakelja!

37. minut: Eksum sa penala donosi novo izjednačenje. 3:08 do kraja. 73:73

37. minut: SC gubi loptu, njihova DVADESETA (20), Eksum vraća vođstvo Partizanu, ali samo na kratko jer Drežnjak daje trojku. 73:71. SC ima čak 12 skokova više.

36. minut: Tasić je siguran sa penala, SC vodi tri razlike, Naneli vraća. 70:69

34. minut: Naneli je pogodio za tri u isto vreme kad je Drežnjak faulirao Lesora. Napad se opet završio šutem Nanelija, ali bez pogotka. 68:67

33. minut: "Bacio" je Partizan još jedan napad, Naneli je promašio trojku, a čini se da staje nalet crno-belih. Vodiće se ovde velika borba do kraja meča. 66:67

32. minut: Po izgubljena lopta na obe strane, a onda Baćović pogađa trojku i vraća vođstvo, ali samo na krakto jer Eksum "odgovara". 66:67

31. minut: Lesor zakucava i Partizan konačno vodi! 63:64 Tajm-aut Žakelja

Kraj treće četvrtine, 63:60

30. minut: Ledej promašuje, ali Eksum hvata ofanzivni skok i prikucava. Ivišić pravi faul u napadu, njegov četvrti. Još 28 sekundi do kraja, Ledej je bio potpuno sam, ali je promašio trojku. 4/20 je šut Partizana za tri. Tasić promašuje. 63:60

29. minut: Naneli pogađa trojku, Ivišić zakucava! Ne da se SC, uopšte ne deluje kao tim koji se plaši velikog rivala. 63:58.

29. minut: Sada se probudila i publika "nanjušila je krv" i vidi da je moguća nova senzacija. To potvrđuje Drežnjak zakucavanjem! Tajm-aut Obradovića. 61:55

28. minut: Tasić daje oba bacanja, 59:55

27. minut: Megi pogađa, pa Pavlićević daje trojku iz daljine, ali Smailagić je "poništava". 57:55

26. minut: Partizan se odbranio, pa je Naneli dao oba bacanja. To je serija 10:3 crno-belih za izjednačenje. 50:50

15. minut: Pavlićević je dao jedno bacanje, Panter oba. 50:48

25. minut: Eksum pravi faul u napadu. Zaribao je baš Partizan, Anđušić je imao dve otvorene trojke u istom napadu i obe je promašio. Naneli je fauliran pri ulazu - pogađa oba. Važna faza meča, 49:46

23. minut: Panter daje koš iz njegovog tek četvrtog šuta na utakmici. Ledej pravi treći faul i mora napolje. Eksum i Pavlićević razmenjuju ulaze. 49:44

22. minut: Furiozan početak Studentskog centra, dao je sedam poena bez odgovora i Obradović mora da traži tajm-aut. Domaćin ima maksimalnu prednost 47:40

21. minut: Madar je nezgodno pao i povredio zglob, pa je morao da izađe.

-  Eksum je jedini dvocifren u Partizanu sa 13 poena, uz tri asistencije. Ledej je dao 5 poena, Panter, Smailagić i Anđušić po 4. Od onih koji su ulazili u igru, samo se Papapetru nije upisao u strelce.

Studente predvodi Flečer Megi sa 10 poena. Hadžibegović je dodao 8, a Slavković 6.

- Partizan za dva šutira 12:21, a za tri 2/11. Ima 13 skokova i šest ukradenih. Studentski centar šutira 10/21 za dva i 4/8 za tri i ima 22 skoka, čak devet više od Partizana!

22. minut - Megi u seriji, domaćin ima +5

21. minut - Lesor krade loptu, Madar kreže na polaganje, ali je zaustavljen. Tom prilikom je izvrnuo zglob, pa je završio na klupi. Na terenu je ponovo Eksum. Fauliran je Megi i to pri šutu za tri, bio je siguran, 43:40!

Kraj prvog poluvremena, 40:40

20. minut: Megi daje svoj 10. poen, Partizan ima poslednji napad, ali Eksum iz prodora daje koš uz faul! Eksum sada ima 13 poena, pošto je promašio dodatno bacanje. 40:40

19. Popularni "Đuša" je izborio sada faul u napadu, pa onda daje sa poludistance! Tajm-aut Žakelja. 36:36

19. minut: Naneli promašuje tri, to je 2/12 za tri. Megi daje koš, a onda uzvraća Anđušić iz prodora. 36:34

18. minut: Jedan poen je dao SC iz dva napada, a Eksum donosi izjednačenje Partizanu. Hadžibegovića faulira Panter. Siguran je oba puta. 34:32

17. minut: Panter daje oba bacanja i Partizan prilazi na 31:30

Stigle su nam prve fotke:

16. minut: Serija grešaka na obe strane, oba tima su zabeležila po faul u napadu. Ledej konačno daje trojku! 31:28

15. minut: Pavlićević pogađa trojku, Naneli gubi loptu, a Hadžibegović koristi napad. Još jedan tajm-aut Obradovića. 31:25

14. minut: Lesor je fauliran, SC je van bonusa. Pogađa Francuz samo jedno bacanje. Lesor krade loptu, ali Smailagić promašuje trojku. 1/9 za sada. 26:25

13. minut: Baćović se sjajno snašao i pogodio uz faul. Eksum na drugoj strani polaže. 26:24

13. minut: Eksum konačno pogađa i smanjuje. Tajm-aut Žakelja, koji svojim igračima govori: "Dobro je, imamo, hajde da nastavimo". Eksum pogađa i dodatno 23:22

12. minut: Mnogo grešaka na obe strane, čekali smo skoro dva minuta na prve poene - Drežnjak iz kontre zakucava. Odlično je SC napravio plan za ovaj meč, mora Obradović da traži tajm-aut. 23:19

Kraj prve četvrtine, 21:19

10. minut: Papapetru pravi faul na isteku napada Studentskog centra, Željko Obradović odmahuje rukom. Danilo Tasić koristi poklon i daje oba bacanja. Partizan ima 9,9 sekundi za poslednji napad, Obradović uvodi nisku postavu, ali ništa. 21:19

10. minut: Konačno! Dante daje prvu trojku za Partizan u poslednjem minutu prve četvrtine. 19:19

9. minut: Lesor se pod košem upisuje u listru strelaca. Uzvraća Ivišić. 19:16

- Partizan šutira 4/8 za dva i 0/4 za tri. To je oko 33 odsto iz igre...

8. minut: Tasić daje jedno od dva bacanja, a Papapetru promašuje otvorenu trojku. Neće pa neće! Ivišić zakucava na asistenciju Tasića uz faul Ledeja. Nikako da proradi napad Partizana. Promašuje dodatno bacanje krilni centar Studenata. 17:14

7. minut: Solidna odbrana Partizana, sada "pune" faulovima domaće. Eksum pogađa samo drugo bacanje, opet je nerešeno. 14:14

6. minut: Ledej daje oba bacanja, Pavlićević promašuje trojku, a Ivišić u doskoku faulira Smailagića. SC je van bonusa, a "Smajli" je siguran oba puta. 14:13

6. minut: Smailagić konačno daje koš za Partizan, ali Slavković daje još jednu trojku. 14:9

5. minut: Smailagić je na terenu, u prošlom meču nije igrao zbog povrede kolena. Eksum je takođe u igri, ali Partizan još ne nalazi šut, Megi daje trojku! 11:7

3. minut: Hadžibegović prodire i daje koš pod faulom, ali ne pogađa dodatno. Prvo vođstvo SC-a. 4:3

2. minut: Nije loša odbrana Partizana, ima već dve ukradene lopte. Panter je promašio daleku trojku. Studentski centar takođe igra dobru odbranu, ali je za sad dobar protok lopte crno-belih, fali samo šut.

1. minut: Partizan koristi prvi napad na sjajan način: Madar daje koš i dodatno bacanje. 0:3

- Počeo je meč!

- Meč samo što nije, ovo su startne petorke:

Studentski centar: Hadžibegović, Slavković, Pavlićević, Ivišić, Megi.

Partizan: Madar, Panter, Trifunović, Ledej, Lesor.

- Ovako je bilo kad je Partizan izlazio na parket:

- Prilično je prazna Morača pred ovaj duel, ali se opet pokazuje kao istinita ona tvrdnja da Crna Gora voli Partizan.

- Partizan je na poslednjem gostovanju Studentskom centru pobedio 100:81.

- Danima se među "grobarima" govorkalo da će se Partizan seliti iz Arene. Javio se predsednik Ostoja Mijailović i objasnio da se to neće desiti

- Znamo da je pred nama utakmica koja znači biti ili ne biti. Moramo da se spremimo i vratimo seriju u Beograd. Da bismo to uradili, potrebno je da igramo na daleko boljem nivou u odnosu na prvi meč. Bolje energetski, bolje motivaciono i daleko pametnije. Sve to je potrebno ukoliko mislimo da dođemo do pobede – rekao je trener Partizana Željko Obradović.