Gran Kanarija osvojila Evrokup i mesto u Evroligi! Bilo je prvo lako, a onda drama!

03.05.2023

23:41

0

Autor: P.K.

Španska ekipa zasluženo slavila, bila je najbolja tokom cele sezone

Detalj iz finala - Copyright Profimedia

Gran Kanarija je novi pobednik Evrokupa i novi učesnik Evrolige!

Španska ekipa je u finalu takmičenja pobedila Turk Telek 71:67.

Ekipa koju predvodi Jaka Lakovič agresivnije i odlučnije je ušla u finalni meč i nakon prve četvrtine vodila sa 29:23.

U nastavku su igrači Gran Kanarije preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom i zatvorili napad Turk Telekoma, dok su sami igrali vrlo ofanzivno. U drugoj četvrtini ostvarili su neverovatnu seriju od 15:0, što im je donelo ogromnu prednost na poluvremenu 50:33.

Iako se činilo da su već završili veći deo posla, tim iz Ankare je odgovorio u trećoj četvrtini i ostvario seriju 14:2. Gran Kanarija je u tom periodu bila u potpunosti nesnađena na svojoj polovini, a rezultat na kraju treće četvrtine bio je 61:55.

Poslednja četvrtina bila je jako neefikasna, obe ekipe su igrale čvrstu odbranu, ali su im napadi bili loši. Turk Telekom nije uspeo da stigne do preokreta i promeni stanje na semaforu.

Najbolji igrači pobedničkog tima bili su Šurna sa 18 i Sloter sa 16 poena, dok su kod Turk Telekoma Džons sa 17 poena i Grant sa 16 poena bili najefikasniji.