23:52

0

Povredio se i Dža Morent i ne zna se da li će biti spreman za sledeći meč

Lebron Džejms u utakmici sa Memfisom - Copyright Tanjug/AP Photo/Brandon Dill

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su napravili brejk u prvoj utakmici prve runde NBA plej-ofa na Zapadu. Slavili su u gostima Memfisu, sa 128:112 i tako napravili brejk već na startu. I u narednom meču Memfis će biti domaćin, a onda se serija seli u Los Anđeles.

Meč su obeležile i dve povrede, Entonija Dejvisa i Dža Morenta. Jedna od najvećih zvezda Lejkersa se posle jednog duela u završnici druge četvrtine požalio na povredu. Rekao je da ne može da pomeri desnu ruku, ali se kasnije ipak vratio.

Bio je treći strelac tima sa 22 poena, uz 12 skokova a od njega su efikasniji bili Rui Hačimura sa 29 (5/6 za tri) i Ostin Rivs sa 23. Uz Dejvisa, dabl-dabl je upisao i Lebron Džejms sa 21 poenom i 11 uhvaćenih lopti.

Hačimura je inače upisao rekord karijere kada je reč o plej-ofu NBA lige.

Morent se povredio znatno kasnije, u poslednoj deonici. Nezgodno je pao, od tada mu je ruka bila zavijena, pa se trenutno ne zna da li će biti spreman za naredni meč. Za 30 minuta je ubacio 18 poena i nije bio najefikasniji.

Džaren Džekson je postigao 31, a Dezmond Bejn 22.