Bogdanović probudio Hokse: Važna pobeda Atlante u borbi za mesto u plej-ofu

0

Autor: D. P.

Srbin igrao i u završnici meča

Copyright Tanjug/AP

Bogdanović i Atlanta Hoksi nastavili su svoju borbu za što bolje mesto u plej-ofu Istočne konferencije, pobedom nad direktnim konkurentom ekipom Vašingtona u njihovoj "Capital One Areni" rezultatom 114:107.

Srpski bek ponovo nije dobio veću minutažu. Odigrao je 22 minuta, ali za razliku od nekih prethodnih mečeva, sada je bio akter još jedne dramatične završnice iz koje je njegov tim izašao trijumfalno.

Bogdanović je postigao 15 poena, imao je još tri asistencije i dva skoka i bio veoma racionalan u potrošnji lopte.On je šutirao 4/8 za tri poena, 1/3 za dva i 1/1 sa slobodnih bacanja, a ključne poene vezao je u trećoj četvrtini kad sa dve uzastopne trojke odbio napad Vizardsa.

U timu Atlante najbolji je bio Tre Jang sa 28 poena. Kod domaćih je Deni Avdija imao pet poena, šest skokova i tri asistencije.