0

Autor: D. P.

Denver ovakav niz nije imao dugo

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP

Posle poraza od Čikaga, ekipa Denvera vraća se iz San Antonija sa još jednim lošim rezultatom.

Tim iz Teksasa šokirao je vodećeg na Zapadu rezultatom 128:120, iako je MVP lige Nikola Jokić zabeležio tripl-dabl - 37 poena, 11 skokova i 11 asistencija.

Utakmica je bila u egalu sve do 46. minuta. Nijedna ekipa nije uspevala da ostvari značajniju prednost, a Denver je do sredine trećeg kvartala imao potpunu kontrolu i čak malu prednost.

U trećoj četvrtini Jokić i drugovi počeli su da pokazuju prve slabosti, što bi moglo biti povezano i sa gužvom koja se stvorila ispod obruča San Antonija kada su pokušali da se obračunaju Majkl Porter i Zak Kolins.

Sudije očigledno nisu bile raspoložene da samo malo primire ratoborne igrače, već su se vodili time da problem saseku u korenu, pa su oba igrača završila pre vremena u svlačionicama.

U takvoj podeli, Denver je više patio, jer je ostao bez igrača iz prve petorke, tako da su domaći do kraja utakmice umeli da održavaju svoju prednost, nedozvoljavajući gostima da se približe na manje od tri poena.