21:23

0

Fantastična noć crno-belih i nova pobeda nad Bavarcima

Igrači Bajerna i Uroš Trifunović - Copyright MN Press

Partizan je ostvario i devetu pobedu u poslednjih 11 mečeva u Evroligi, a četvrtu uzastopno i dodatno su se približili plasmanu u četvrtfinale takmičenja. Pred oko 2.500 "grobara" u Minhenu i 40 minuta borbene košarke: Bajern - Partizan 71:82 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22).

Bez, u poslednje vreme jednog od nosioca igre, Joanisa Papapetrua, crno-beli su hrabro izašli pred pune tribine "Audi doma" i već na startu zapalio izuzetno raspoložene "grobare". Na krilima, i večeras maestralnog, kapitena Kevina Pantera, ekspresno su stigli nadomak dvocifrenog plusa (13:5, 5. minut) i delovalo je da potpuno kontrolišu dešavanja na parketu.

Ipak, Panterov izlazak iz igre malo je poremetio Partizanovu ofanzivu, pa su Bavarci malo po malo topili prednost "valjka" i meč uveli u rezultatski egal koji je trajao sve do finiša prvog poluvremena, kada je beogradski tim u završnih 60 sekundi vezao nekoliko poena i na veliki odmor otišao za solidnih plus šest.

A onda su, na početku drugog poluvremena, eksplodirali Eksum i Naneli, brzo im se priključio Lesor, i za tili čas crno-beli su serijom 13:1 u 29. minutu otišli na ogromni i nedostižnih 58:40. Iako je već tada bilo jasno da će velika pobeda krenuti put Beograda, sve nade Trinkijerijevog tima na početku završnog kvartala, sa sedam uzastopnih poena, ugasio je Anđušić koji je u 33. minutu "valjku" doneo maksimalnih plus 20 (67:47).

Bajern: Beb 10, Volden 10, Sili 11, Vinston, Gefi 5, Bonga 9 , Jaramaz 4, Obst 2, Zipser, Vimberg 7, Rubit 7, Gilespi 6.

Partizan: Vukčević, Ledej 2, Avramović 4, Panter 19, Smailagić 2, Egzum 11, Naneli 15, Lesor 16, Trifunović 2, Anđušić 7, Madar 4.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut: Volden je dao koš uz zvuk sirene i samo ublažio poraz. Kraj meča, 71:82.

40. minut: Naneli daje jedno od dva bacanja za +10. To je to...

40. minut: Lesor je nepotrebno faulirao Silija pri šutu za tri poena. On je siguran i privodi Bajern na 69:78 55 sekundi pre kraja...

39. minut: Di-Džej Sili daje trojku i Bajern prilazi na -12 minut i po pre kraja, 66:78. Gostujući navijači skandiraju "Aufviderzen!"

37. minut: Crno-beli odbijaju napad, Eksum, Avramović i Lesor. Partizan ima laganih +17 tri minuta pre kraja.

34. MINUT - Vimberg i Vajler Beb vezuju trojke, Bajern pravi ekspresnu seriju 7:0 i prilazi na 67:54.

32. MINUT - Poenima Anđušića je otvoren poslednji kvartal - 62:45. Posle poena Bonge, Anđušić je fauliran na šutu za tri poena. Iskusni bek Partizana ubacio je sva tri penala za novih plus 18 - 65:47. Na isteku 32. minuta, posle novih poena Anđušića, crno-beli su na maksimalnih plus 20 - 67:47.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Lesor poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje za novi najveći plus crno-belih večeras - 58:40. Na kraju treće deonice Valjak u Minhenu vodi 60:45.

28. MINUT - Nastavlja se serija Partizana, posle poena Lesora ide na 9:0 i novi najveći plus u 27. minutu - 54:39. U završna dva minuta treće deonice 55:40.

26. MINUT - Dugo je Partizan bez poena, posle više od tri i po minuta, Eksum se izborio za dva penala. Ubacio je oba - 47:39. Posle 26. minuta crno-beli vode sa najvećih plus 11 posle trojke Nanelija - 50:39.

24. MINUT - Propustili su crno-beli napad na plus 10, što Bajern ekspresno kažnjava mini serijom 4:0 - 45:39.

22. MINUT - Poenima Nanelija na startu treće deonice Partizan je ponovo na najvećem plusu dosad - 41:33. Samo kartko, pošto Gilespi zakucava na drugoj strani. Prvi put na meču Partizan ima dvocifreni plus, posle poena Madara i Nanelija sa poludistance - 45:35. Trinkijeri ekspresno traži minut odmora.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Naneli prekida mini seriju Bajerna 4:0 u završnici druge deonice - 35:33. Potom iskusni Amerikanac ubacuje i dva penala. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 39:33.

18. MINUT - Dva napada su crno-beli propustili da uvećaju vođstvo, što je trojkom ekspresno kaznio Volden. Panter novim poenima sa poludistance čuva vođstvo Valjka - 30:29. Panter sada ubacuje i tri penala (dosad dao 14 poena), Partizan je na plus četiri - 33:29. U poslednja dva minuta prvog poluvremena ulazi se s vođstvom crno-belih 33:31.

16. MINUT - Izuzetno važnu trojku za Partizan ubacuje Kevin Panter na polovini druge deonice, prekida mini seriju Bajerna 5:0 i poravnava rezultat - 26:26. Vodi Partizan ponovo, posle lakih poena Smailagića - 28:26.

14. MINUT - Posustaju crno-beli, pre svega ofanzivno, posle poene Jaramza sa poludistance Bajern ide do najvećeg vođstva u dosadašnjem toku meča, Obradović traži minut odmora - 26:23.

12. MINUT - Posle razmenjenih poena Lesora i Vajlera Beba, Eksum poentira uz faul, ali promašuje slobodno bacanje na isteku 11. minuta - 23:21. Posle dugo vremena Bajern vodi, trojkom Bonge - 24:23.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Poenima Rubita (dva bacanja) i Vajlera Beba Bajern prilazi na samo minus jedan na isteku 9. minuta igre - 16:15. Lesor je dva puta uzastopno polovično precizan s linije penala. Na kraju prve deonice rezultat je 19:19, pošto su crno-beli uspeli da prime koš 1.8 sekundi u momentu kada je lopta bila pod košem Bajerna posle dva ubačena bacanja Lesora.

8. MINUT - Mini seriju Bajerna 4:0 prekida Panter poenima sa poludistance - 15:9. U završna dva minuta prve deonice Partizan ulazi sa plus četiri - 15:11.

6. MINUT - Naneli pogađa trojku, a potom Lesor u kontri zakucava. Partizan je na polovini prve deonice na plus osam - 13:5. Propustili su crno-beli priliku za dvocifrenu prednost, pa seriju 7:0 poenima iz ofanzivnog skoka prekida Rubit - 13:7.

4. MINUT - Seriju Partizana 6:0 trojkom prekida Vajler Beb, ali Madar poenima sa poludistance čuva plus tri crno-belima - 8:5.

2. MINUT - Dobro su crno-beli otvorili meč u Audi domu, u kojem je atmosfera kao da se igra u Beogradu. Panter sa četiri poena donosi početno vođstvo Valjku - 4:2.

- Uoči sudijskog podbacivanja održan je minut ćutanja za sve žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji.