22:44

0

Valensija sve ozbiljniji kandidat za Top 8, Olimpijakos se prošetao kroz Istanbul

Šabaz Nejpir - Copyright Profimedia

U senci Partizanovog trijumfa protiv Asvela u beogradskoj Areni i Zvezdinog poraza u Bolonji od Virtusa, odigrano je još četiri meča 22. kola Evrolige, a navijače srpskog i regionalnog šampiona sigurno neće obradovati vesti iz Milana, gde je Olimpija predvođena novim plejmejkerom Šabazom Nejpirom (10 poena, 3 as) pobedila Baskoniju - 89:83.

U pobedničkom timu istakli su se Timote Luvavu-Kabaro sa 17 poena i Johanes Voigtman, koji je dodao 16. Kod gostiju, najbolji je bio Darijus Tompson sa 19 poena. Srpski košarkaš Vanja Marinković postigao je sedam poena i imao je tri skoka i dve asistencije za 22 minuta u igri.

Olimpijakos je naneo težak poraz Fenerbahčeu u Istanbulu – 93:73. U meču koji je obeležio veliki skandal na poluvremenu, kada se nekoliko navijača turskog tima pojavilo na parketu i sprečavalo sudije da odu u svlačionicu, pirejski tim je bio dominantan toliko da je u 17. minutu imao ogromnih plus 30 (46:16).

Papanikolau sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Ajzea Kenan dodao 20. Kod domaćih, najbolji je bio srpski košarkaš Marko Gudurić, koji je za 28 minuta na terenu postigao 24 poena i imao je po četiri skoka i asistencije.

Košarkaši Valensije pobedili su večeras na svom terenu Bajern rezultatom 82:73 i tako istakli ozbiljnu kandidaturu za jedno od mesta koje na kraju ligaškog dela sezone vode u plej-of. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džona Radebo sa 14 poena, dok je Kris Džons dodao 11. Kod gostiju, najbolji je bio Kasius Vinston sa 22 poena. Srpski košarkaš Ognjen Jaramaz proveo je 15 minuta na terenu, postigao je četiri poena i imao je tri skoka.

Još jedan španski tim večeras je upisao trijumf. Barselona je na svom terenu nadigrala Makabi 83:78, uz 15 poena Korija Higinsa i 14 Rokasa Jokubaitisa. U poraženom timu istakao se Džejlen Adams sa 20 poena.