Mega rasturila Cibonu i došla do plej-of mesta, rođeni Zagrepčani presudili "vukovima"

Autor: P.K.

Tim Marka Baraća dominantno do četvrte uzastopne pobede

Matej Rudan - Copyright AdmiralBet ABA League/Dragana Stjepanovic

To je ta Mega! Posle košmarnog prvog dela sezone, tim Marka Baraća se "probudio" i zaigrao kako se očekivalo. Sada je pregazio Cibonu u Zagrebu i ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u AdmiralBet ABA ligi.

Posle 40 minuta u utakkmici 17. kola, Cibona-Mega 72:106 (18:28, 19:30, 13:29, 22:19).

U prvom meču današnjeg programa regionalne lige, Mega je vodila od početka do kraja i već posle prvih 10 minuta imala je dvocifrenu prednost, koja je posle toga samo rasla. U jednom trenutku je došla i do +37, tako da "vukovi" bukvalno nisu imali nikakvu šansu i pretrpeli su četvrti uzastopni poraz.

Mega je meč počela serijom 10:0, odnosno 16:2 u prva četiri minuta i Cibona posle toga uopšte nije uspevala da se oporavi od ovog šoka. Gosti su iz igre u ovom duelu šutirali neverovatnih 60 odsto!

Beograđani su sada u plej-of zoni, sa skorom od 7/10, dok su Cibona i Split na 6/11.

Igrač utakmice je bio rođeni Zagrepčanin Matej Rudan, koji je meč završio sa 21 poenom i pet skokova, bez promašaja iz igre: 6/6 za dva i 1/1 za tri. Njegov sugrađanin Danko Branković se takođe istakao u rodnom gradu sa 18 poena i sedam skokova, uz samo jedan promašaj iz igre – 5/6 za dva i 1/1 za tri.

Malkolm Kazalon je završio utakmicu sa 19 poena, sedam asistencija i pet skokova. Aleksa Uskoković dodao je 17 poena i pet skokova, a Nikola Đurišić je meč završio sa 13 poena, osam asistencija, četiri skoka, ali i sedam izgubljenih lopti.

Jedini "dvocifreni" u redovima Cibone bio je Aleksandar Aranitović sa 12 poena.