Žalgiris pretio Panatinaikosu katastrofom, pa doživeo debakl! Asvel preslišao Fener!

26.01.2023

22:29

0

Ubedljivo najboljih 20 minuta Zelenih pod vođstvom Dejana Radonjića, Monako produžio agoniju Milana

Detalj sa meča PAO - Žalgiris - Copyright Profimedia

Dugo će se u Atini prepričavati drugo poluvreme sa meča Panatinaikosa i Žalgirisa u 21. kolu Evrolige. Zelenima je posle prvih 20 minuta pretio potpuni debakl, a onda su u trećoj i četvrtoj deonici izabranici Dejana Radonjića oduvali sa terena „OAKA“ goste iz Kaunasa – 89:65 (19:24, 8:18, 37:16, 25:7).

Šta je crnogorski strateg na velikom odmoru uradio svojim izabranicima u svlačionici verovatno će zauvek ostati misterija. Ali, sigurno da je napisao magistarski rad jer je razbijenu vojsku koja je za 10 minuta druge četvrtine ubacila samo osam poena, pretvorio u mašineriju koja je u drugom poluvremenu protivniku spakovala neverovatna 62 poena!

Li je na kraju bio najefikasniji igrač meča (24), a odlično su ga pratili Bejkon (13), Ponitka (13) i Papajanis. God gostiju, jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bio je Šmits (11).

Posle tri uzastopne evroligaške pobede šamar otrežnjenja dobio je Fenerbahče, koji nije ni blizu pobede na gostovanju protiv Asvela (91:77 – 25:12, 23:21, 23:22, 20:22), dok je Monako u Francuskoj produžio agoniju milanske Olimpije – 101:88 (29:22, 28:28, 23:24, 21:14).

Za razliku od nekih prethodnih mečeva, Mesinina ekipa večeras je pokazala znake života. Iako su konstantno bili u rezultatskom zaostatku, Italijani su uspevali da se održe u egalu do završnice treće deonice u kojoj je tim Saše Obradovića serijom 10:2 krenuo da lomi rivala kojem nije bilo povratka posle uzastopnih poena Blosomgejma (četiri) i Lojda (trojka) na polovini završnog kvartala (92:78).