Olimpijakos sav bes iskalio na Panatinaikosu, Alba u Francuskoj prekinula crni niz!

22:42

0

Virtus dobio Fenerbahče u Bolonji

Ajzea Kenan - Copyright Profimedia

Sav bes zbog dva izuzetno neugodna vezana poraza (Asvel i Crvena zvezde) Olimpijakos je iskalio na najvećem rivalu. U dvorani "OAKA", pirejski tim savladao je Panatinaikos 95:71 (26:20, 27:16, 20:14, 22:21) u meču 16. kola Evrolige.

Grčki derbi bio je odlučen već sredinom druge deonice, kada su crveno-beli stigli do ogromnih 42:22, ali se tu nisu zaustavili već su početkom četvrte četvrtine stigli i do maksimalnih 81:50.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mustafa Fol sa 19 poena, dok je Ajzea Kenan dodao 17 poena. Kod domaćih, najbolji je bio Dvejn Bejkon sa 30 poena.

Alba je večeras uspela da prekine neverovatnu seriju od 12 uzastopnih evroligaških poraza. Na gostovanju u protiv Asvela, nemački tim je slavio 91:79 uz 21 poena Džejlina Smita. Kod domaćih, najbolji je bio Šarl Kaudi sa 14 poena.

U poslednjem meču elitnog takmičenja u 2022. godini, Virtus je na svom terenu savladao Fenerbahče i naneo mu četvrti uzastopni neuspeh u Evroligi - 92:88 (23:25, 23:21, 19:22, 27:20). Izuzetno uzbudljiv meč prelomljen je u drugoj polovini završnog kvartala, kada je domaći tim serijom 10:0 došao do dvocifrene prednosti (86:76, 37. minut), koju su u penal završnici odbranili Pajola i Belineli, koji je sa 18 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu.

Srpski reprezentativac Miloš Teodosić sa devet poena i pet asistencija, dok su se kod gostiju poenterski istakli Motli (26, 8 sk), Kalates i Vilbekin (po 12), te srpski reprezentativac Marko Gudurić sa 11 poena.