Avramović se vratio posle šest meseci i dao ključna bacanja, alal vera!

Džejms Naneli - Copyright LLPartizan/EuroLeague

Partizan je gubio i 11 razlike, delovao je poljuljano, ali se vratio iz ponora i pobedio protiv lidera Evrolige!

Na kraju, Fenerbahče - Partizan 72:73 (19:16, 18:17, 20:18, 15:22).

Da pobeda bude slađa, posle šest meseci pauze se na teren vratio Aleksa Avramović! I ne samo to, nego je na 28 sekundi do kraja pogodio oba bacanja kojima je Partizan izjednačio, a potom i poveo.

Druga jako dobra stvar je da je Partizan ponovo pobedio u napetoj završnici, na način na koji je izgubio bar pet utakmica ove sezone.

Treća je da je ovo druga vezana pobeda, nakon trijumfa nad dvostrukim uzastopnim prvakom Evrope Efesom.

Četvrta je da je Partizan odigrao jako dobro, sa vrlo malo perioda "dekoncentracije", što će sigurno obradovati Željka Obradovića, ali i navijače.

Fenerbahče je dva i po minuta pre kraja treće četvrtine vodio 55:44, ali se Partizan nije predavao i počeo je da pogađa poene, da bi ostao u igri. Onda je u drugom poluvremenu crno-beli tim počeo da koristi problem Fenera sa visokim igračima, ali i da pogađa šuteve.

Eksum je pogodio neke važne i nemoguće šuteve, a onda je ceo tim izneo teret pritiska, a Avramović je dobio poverenje Obradovića i ušao u poslednja tri minuta, kada se meč lomio i odmah mu vratio na tome.

Posle silne drame i nekoliko vezanih promašaja na obe strane, Avramović je fauliran tri i po sekunde pre kraja i dao je samo jedno, ali za vođstvo! Nakon tajm-auta Itudisa, Papapetru je presekao loptu koja se uvodila, posle čega je fauliran.

On je 0,9 sekundi pre kraja fauliran, promašio je oba bacanja, ali je Panter bio na ofanzivnom skoku, tako da je Parni valjak konačno izborio novu pobedu u gostima.

Sjajan finiš i velika pobeda za samopouzdanje tima, a posebno Avramovića.

Fenerbahče: Birsen 2, Hazer. Vilbekin 14, Edvards, Mahmutoglu 3, Hejs-Dejvis 9, Pjer 13, 6sk, Džekiri 8, Gudurić 4, Buker 8, Kalates 11, 7sk, 7as, Adetokumbo nije igra.

Partizan: Vukčević nije igrao, Ledej 8, 6sk, Avramović 6, Panter 12, 5sk, Smailagić 4, Papapetru 5, 6sk, Eksum 10, Naneli 5, 5sk, Lesor 12, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7.

Blog uživo:

Kraj meča, 72:73

40. minut: Eksplodirao je teren kao da je kraj meča. Papapetru je uhvatio loptu pa je fauliran, devet desetinki do kraja meča. Promašio je oba, ali Panter hvata ofanzivni skok, e sad je kraj! Pobeda!

40. minut: Odbranio se Partizan! Avramović ima penale, tri i po sekunde do kraja! Pogodio je drugo, Itudis zove tajm-aut! 72:73

40. minut: Kakva ludnica! Dva poseda nije iskoristio Partizan, a onda je Avramović fauliran posle promašaja Papapetrua na 0,7 sekundi do isteka napada! Veliki pritisak je na Aleksi sada, koji staje na liniju za slobodna bacanja: Pogađa oba, 72:72 još 28,7 sekundi do kraja.

39. minut: Papapetru je poslao Bukera na penale, on daje oba. Opet vodi Fener 72:70

39. minut: Dva uzastopna napada Partizana i dve dobre odbrane, nerešeno! Sada Itudis traži tajm-aut. Još 83 sekunde do kraja. 70:70

38. minut: Kalates daje koš, a Partizan se muči u napadu. Na terenu je Avramović, Obradović mu ukazuje poverenje posle šest meseci pauze. Ništa od napada crno-belih, promašio je Eksum, a onda je napravio petu ličnu grešku. Onda Lesor šalje Bukera na liniju za slobodna bacanja. Precizan je oba puta. Tajm-aut Obradovića 70:66

37. minut: Hejs-Dejvis daje koš i to je 11. promena vođstva u ovom meču. Džekiri fauira Eksuma i za njega je ovaj meč završen. Eksum je siguran sa penala, nerešeno je 66:66. 3.24 do kraja meča.

36. minut: Kalates je dao jedno od dva bacanja, a Partizan je drastično popravio ofanzivni skok, tako da ima nove šanse. Naneli daje za izjednačenje - 64:64

35. minut: Ledej sada faulira Hejs-Dejvisa pri šutu za tri, a on pogađa dva. 63:62

35. minut: Papapetru daje prvu trojku Partizana u drugom poluvremenu za vođstvo! Ipak, Kalates daje koš, pa Lesor se bori, opet gledamo "klackalicu". 61:62

33. minut: Dobra igra Partizana u ovim trenucima. Vezao je nekoliko dobrih odbrana, a Lesor koristi "mismeč" protiv Kalatesa da bi priveo crno-bele na dva poena zaostatka. Tajm-aut Itudisa. 59:57

32. minut: Nekoliko promašenih napada na obe strane, ali je Eksum iznudio četvrti faul Bukera, i to u napadu

. Sada i Buker i Džekiri imaju po četiri penala, obojica ključnih visokih igrača. Posle skoro dva mintua Lesor daje prve poene u četvrtini. 57:53

Kraj treće četvrtine, 57:51

30. minut: Fener je imao tri ofanzivna skoka i na kraju Gudurić daje svoje prve poene iz igre. Eksum je krenuo u prodor, Buker beleži svoju treću ličnu grešku. Dante daje oba tri sekunde pre kraja. Partizan je prišao na šest poena zaostatka. Fener ima 3,7 sekundi za napad, ali Edvards je zgazio liniju prilikom prijema lopte! Ništa. Ostaje 57:51

29. minut: Odbranio se Partizan, pa Lesor pogađa. Evo malo sreće sada za crno-bele, izašla je iz obruča lopta posle Gudurićevog šuta! Avramović je iznudio slobodna bacanja, ne može izgleda Edvards da ga čuva. Aleksa pogađa samo prvo. 55:49

28. minut: Iskupljuje se Avramović prodorom, uz dodatno bacanje. Njegovi prvi poeni ove sezone. 55:46

28. minut: Nesportska lična za Ledeja, Gudurić pogađa oba penala. U narednom napadu, Gudurić promašuje trojku, a onda i Buker posle ofanzivnog skoka. Ostao je Partizan na jednocifrenoj razlici. Avramović gubi loptu, koji je probao da ostavi loptu Lesoru. Crno-beli su prešli na široku odbranu, a Avramović šalje Bukera na liniju za slobodna bacanja. Sada je sigurniji i Fener ponovo ima dvocifrenu prednost. 55:44

27. minut: Buker je ostao sam protiv Avramovića i to koristi, ali ne pogađa dodatno bacanje. Odlična odbrana Fenera, ali Panter uspeva da izvuče šut! 51:44

26. minut: Kalates sjajno daje pas "u leđa", Vilbekin lako rešava. Iz prvog napada koji je Avramović organizovao, Ledej daje koš. Panter potom sa penala vraća Partizan. 49:42

25. minut: Madar pogađa samo jedno slobodno bacanje, a onda izlazi iz igre. Umesto njega, na parketu je Aleksa Avramović! Posle pola godine igra košarku. 47:38

25. minut: Nije loša Partizanova odbrana, ali nikako da probije odbranu Fenera, Pjer istrčava sam i daje lake poene. To je dvocifrena prednost za domaćina. 47:37

23. minut: Džekiri daje koš, ali promašuje dodatno bacanje. Potpuno su ujednačeni rivali, teško se dolazi do poena. Džekiri pravi svoju četvrtu ličnu grešku i Itudis mora da ga izvadi iz igre. Ostao je domaćin za sada bez klasičnog centra. Smailagić hvata ofanzivni skok, ali nije ga iskoristio. Posle toga su oba tima bacili po napad, a Vilbekin prekida ovu seriju grešaka. Najveća prednost Fenerbahčea 45:37. Obradović odmah zove tajm-aut.

22. minut: Madar daje koš, a onda Vilbekin pogađa svoju drugu "nemoguću" trojku! Posle toga Smailagić zakucava, kakva borba! 40:37

Stigle su nam fotke s meča:

- Strelci:

Fenerbahče: Birsen 2, Hazer nije igrao, Vilbekin 6, Edvards, Mahmutoglu 3, Hejs-Dejvis 5, Pjer 11, Džekiri 6, Gudurić, Buker, Kalates 4, Adetokumbo nije igrao.

Partizan: Vukčević nije igrao, Ledej 2, Avramović nije igrao, Panter 8, Smailagić 2, Papapetru 2, Eksum 4, Naneli 4, Trifunović, Anđušić 4, Madar 4.

- Nije bilo loše poluvreme Partizana uopšte, toliko da je i ova razlika od četiri poena previsoka. Trebalo je da bude oko jednog poena, a mogao je i Partizan da vodi. Tako bi i bilo da Fenerbahče nije dao dve "ludačke" trojke. Sa druge strane, Partizan je imao 17 bacanja, a pogodio je 12, što govori o agresivnosti odbrane domaćina.

Panter je rekao na poluvremenu da njegov tim mora da bude strpljiviji.

Kraj prvog poluvremena, 37:33

20. minut: Partizan se odbranio, ali nije imao vremena za neki smisleni šut.

20. minut: Partizan opet nije iskoristio napad, verovatno poslednji u ovom poluvremenu. Još 14 sekundi do kraja poluvremena. Tajm-aut za Fenerbahče.

19. minut: Mahmutoglu daje trojku, posle čega se Fener odbranio, a Hejs-Dejvis sa penala povećava prednost domaćina. Tajm-aut za Obradovića 37:33. To je serija 8:2

18. minut: Pjer daje koš, a na drugoj strani Panter daje svoje prve poene iz igre. Gudurić je organizator igre sada, ali Pjer pogađa trojku i vraća Fener u vođstvo, ali samo na kratko, jer Panter opet "rešava" 32:33

17. minut: Vilbekin pravi faul u napadu, živnula je Ulker arena. Na drugoj strani Madar promašuje, ali se Partizan potom odbranio. Lesor je imao mismeč sa Kalatesom, ali ne dozvoljava Fener lake poene. Francuz i ovog puta jedan od dva. 27:29

16. minut: Papapetru pogađa koš, a onda je Lesor 1 od 2 sa penala. Partizan opet vodi. 27:28

14. minut: Kalates je opet brži od Eksuma, koji poklanja Grku dodatno bacanje, ali je promašio. Ipak, ima novi napad, a Vilbekin pogađa sa devet metara! 27:24

14. minut: Vilbekin daje "nemoguću" trojku, preko ruku, to su prvi poeni za Fenerbahče u ovoj četvrtini, posle dva i po minuta igre. Na drugoj strani crno-beli nisu iskoristili napad, a onda su se odbranili. Vrlo je napeto, Panter izvlači još slobodnih bacanja. Zanimljivo je da je domaćin sva tri "mala" faula u ovoj deonici pretvorio u bacanja za crno-bele. Panter opet promašuje prvo. 22:24

13. minut: Jako dobra rešenja pronalaze crno-beli u napadu sada, ovako treba da igraju. Fenerbahče je i dalje bez poena. Lesor je precizan sa penala, pogađa oba. 19:23

12. minut: Posle dobrih odbrana na obe strane, Panter je fauliran za penale. Sudije moraju mnogo toga da objašnjavaju, pre toga su gledali da li je Madar napravio nesportsku i procenili da nije. Panter pogađa i Partizan vodi 19:21

11. minut: Madar za tri! Nerešeno je! 19:19

Kraj prve četvrtine, 19:16

10. minut: Nesportski faul Bukera nad Madarom! Izraelac promašuje prvo slobodno bacanje. Posle toga Anđušić daje trojku! Birsen potpuno neometan daje koš. 19:16

10. minut: Slabo Partizanu ide organizacija, troše se napadi, pa su igrači naterani na teške šuteve, a pritom i nemaju sreće, pa smo videli kako je Nanelijev sjajan pokušaj završen tako što je lopta izašla iz koša. Fener je vrlo agresivan. 17:12

8. minut: Naneli daje prvu trojku za Partizan. Na drugoj strani, Kalates nas čašćava jednom od svojih čudesnih asistencija za Džekirija. Čista magija, kroz Eksuma i Lesora. Na drugoj strani, Panter ne pogađa prvo bacanje - 16:12

8. minut: Uspeva Fenerbahče da iskoristi svako kašnjenje u odbrani Partizana. Crno-beli ne uspevaju sada da se snađu protiv odbrane domaćina, pa su prisiljeni na isforsirana rešenja. Fenerbahče ima najveću prednost do sada, 14:8

6. minut: Posle tajm-auta Eksum izvodi prva bacanja na ovoj utakmici - koristi oba. 8:6

5. minut: Obradović menja posle skoro pet minuta. Smailagić i Trifunović izlaze. Panter i Lesor su ušli. Lesor uspeva da zaustavi Pjera. 8:4

4. minut: Partizan promašuje u napadu, a Pjer uspeva da "rešava" reket Partizana. 6:2

3. minut: Smailagić je sjajno presekao loptu, Partizan daje lake poene iz kontre. Smailagić je u narednom napadu odlično odigrao. Jasno je koliko je nedostajao. 2:2

2. minut: Pjer daje prve poene na ovoj utakmici posle 76 sekundi igre. 2:0

- Počeo je meč!

Startne petorke:

Partizan: Eksum, Trifunović, Naneli, Ledej, Smailagić

Fenerbahče: Vilbekin, Kalates, Najdžel-Hejs, Pjer, Džekiri

- U toku je predstavljanje igrača.

- Sastavi:

Fenerbahče: Birsen, Hazer, Vilbekin, Edvards, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis, Pjer, Džekiri, Gudurić, Buker, Kalates, Adetokumbo

Partizan: Eksum, Lesor, Naneli, Panter, Trifunović, Anđušić, Avramović, Ledej, Madar, Papatetru, Smailagić, Vukčević

Evroliga nije zaboravila legendarnih sedam sezona Željka Obradovića u timu iz Istanbula, pa su na svom Tviter nalogu podsetili na učinak sa ekipom Fenerbahčea.

Istorija je na strani Obradovića. Poslednji meč koji je vodio protiv Fenera bio je davne 2012. godine, još dok je bio na klupi Panatinaikosa. Takođe, upisao je sedam poslednjih trijumfa u duelu sa Fenerbahčeom.

- Partizan je konačno prekinuo seriju poraza u Evroligi i to u duelu sa aktuelnim šampionom, ekipom Anadolu Efesa.

- Fener se muči proteklih nekoliko kola. U poslednjih pet utakmica, zabeležili su četiri poraza, od toga dva u Evroligi. Povrede kroje tim Dimitrisa Itudisa, a pitanje je i da li će veliko NBA pojačanje, Kostas Adetokumbo večeras debitovati.