Pokuševskom ništa nije mogao ni gorostasni Francuz: Srbin odličan u važnoj pobedi Oklahome

06:11

0

Mladi Srbin ponovo igrao "peticu" u startnoj postavi

Copyright Tanjug/AP

Srpski reprezentativac Aleksej Pokuševski sa svojom Oklahomom slavio je tesnu i važnu pobedu u gostima protiv Minesote rezultatom 135:128.

Mladi Novosađanin ponovo je bio starter, na parketu je proveo 20 minuta i za to vreme postigao je 12 poena, imao je osam uhvaćenih lopti i jednu asistenciju.

Šut za tri poena ga nije služio, pa nije previše ni pokušavao posle tri promaša (0/3), ali je iz reketa bio fenomenalan - 5/7, iako je najčešće naspram sebe imao defanzivno veoma dobrog Francuza Rudija Gobera. Pokuševski je i ovaj meč bio u starrnoj postavi sa ulogom "petice".

Utakmica je prelomljena u posednjoj četvrtini, kada su gosti kod rezultata 110:107 za Minesotu napravili za nepunih tri minuta igre seriju 16:2 od koje se domaći do kraja nisu mogli da oporave.

Najefikasniji igrač u Oklahomi bio je po navici Gildžes-Aleksander sa 33 poena, dok je kod domaćih najbolji bio Rivers sa 27 poena.