Jokić nije mogao sam: Seltiksi rafalnom serijom zaustavili niz Denvera (VIDEO)

06:13

0

Boston stigao do pete pobede u nizu

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Dwyer

Košarkaši Bostona prekinuli su trijumfalni niz Denver Nagetsa protekle noći, kada su rezultatom 131:112 došli do pete pobede u nizu.

Ponovo je srpski centar, Nikola Jokić pružio sjajnu partiju, ali njegovih 29 poena i osam skokova nisu pomogla ekipi iz Kolorada kako bi izbegla poraz.

Efikasniji od Srbina bio je Tejtum koji je sa 34 poena predvodio Seltikse, a pratili su ga Braun sa 25, a Al Horford koji je postigao 21 poen.

Domaćin je u ovom okršaju bio izuzetno šuterski raspoložen. Iako je veći deo prvog poluvremena protekao u rezultatskoj klackalici,  u jednom trenutku, Boston je stigao do čak 18 poena prednosti, pa je bilo jasno da se Denver nalazi u teškoj situaciji.

Jokić je održavao Nagetse u životu i u trećem kvartalu vratio Denver u igru, nakon što je Smart završio na klupi zbog četvrte lične greške.

Denver je pred odlučujućih 12 minuta prišao i na minus tri, ali više od toga nisu uspeli.