Pokuševski zagrmeo snažno: Srbin doneo Oklahomi drugu pobedu, odličan i Jović protiv šampiona

05:18

0

Mladi srpski košarkaši ostavili sinoć dobar utisak

pokusevski - Copyright Tanjug/AP

Košarkaši Oklahome predvođeni mladim srpskim asom Aleksejem Pokuševskim ostvarili su i drugu pobedu u nizu, savladavši ekipu Klipersa rezultatom 118:110.

"Gromovi" su tokom većeg dela utakmice bili bolji tim, ali su prelomili rivala tek u samoj završnici. Ključnu ulogu imao je Pokuševski koji je prvo kod rezultata 103:102 pogodio svoju drugu trojku na utakmici, da bi pri kraju još jednom odbio napad gostiju kada je preciznim šutem za tri poena doneo 113:104 i potvrdu definitivne pobede.

Pokuševski ni sinoć nije bio starter, ali je na parketu proveo 26 minuta i tokom tog perioda zabeležio 15 poena, pet skokova, tri asistencije i jednu blokadu, uz odličan šut za tri - 3/5.

Nikola Jović sa Majamijem morao je na suočenje sa aktuelnim šampionima lige  Golden Stejtom. Pobeda je pripala iskusnijem timu, a Jović je odigrao sedam minuta i za to vreme postigao je četiri poena.

Igrač večeri u NBA bio je svakako Luka Dončić koji je u pobedi nad Bruklinom postigao tripld-dabl učinak sa 41 poenom, 11 skokova i 14 asistencija.