17:52

0

Crveno-beli nadoknadili 13 poena minusa i stigli do prvog trijumfa na turneji

Luka Mitrović - Copyright MN Press

Posle poraza od Monaka u prvom meču na pripremnom turniru u Turskoj, košarkaši Crvene zvezde pobedili su Jenisej sa 72:71! A do pobede su došli posle velikog preokreta.

Ujednačeno prvo poluvreme prekinuo je ruski klub koji je u trećoj deonici potpuno dominirao i došao do osetnije prednosti. To vođstvo je na početku poslednjeg kvartala iznosilo 13 poena prednosti, a onda je usledila fenomenalna igra Zvezde.

Pre svega u odbrani, zalaganjem se istakao Stefan Lazarević koji je u ovoj četvrtini imao tri ukradene lopte i bio glavni krivac za povratak crveno-belih.

Na 31 sekund pred kraj susreta, još jednu odličnu odbranu odigrali su izabranici Vladimira Jovanovića, a na drugoj strani pole visokog pasa Dobrića u reketu se najbolje snašao Luka Mitrović i postigao pobedonosni pogodak.

Mitrović je bio i najefikasniji sa 24 poena, Bentli je dodao 11, a Dobrić i Lazarević po 10.

Zvezda će u nedelju odigrati još jedan meč u Turskoj, a zatim odlazi na Kipar gde će igrati sa Peristerijem i Olimpijakosom.