Viginsovi nokti ostavili trag na Lukinom licu, a koševi Karija doneli pobedu Bjelicinim "ratnicima"

05:19

0

Golden Stejt poveo sa 1-0 protiv Dalasa u finalu Zapada

doncic1 - Copyright Tanjug/AP

Tim Golden Stejta poveo je u finalnoj seriji plej-ofa na Zapadu sa 1-0, jer su na svom parketu bili bolji od Dalasa sa 112:87.

Domaći nisu dali ni promil šanse ekipi iz Teksasa, budući da su od prve četvrtine zaigrali čevrstu odbranu na njihovom najboljem igraču Luki Dončiću, koji je meč završio sa velikom ogrebotinom preko celog lica posle jednog duela sa Endrujom Viginsom.

Printscreen
Luka Dončić

Kako je utakmica odmicala tako su "ratnici" pojačavli ritam, da bi u četvrtom kvartalu imali i prednost od 30 poena, pa se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje njihova pobeda.

Srspski igrači nisu imali posebne uloge. Nemanja Bjelica je za domaći tim odigrao pet minuta, a upisvši po jedan skok i asistenciju. Na drugoj strani, Marjanović nije dobio ni minut od trenera Džejsona Kida.

Luka Dončić je postigao 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je kod pobednika najefikasniji bio Stef Kari sa 21 poenom, 12 skokova i četiri asistencije.