Olimpijakos ubacio osam poena u prvoj četvrtini, pa onda rutinski razoružao Obradovićev Monako! Real jači od Ponosa Izraela!

20.04.2022

23:22

0

Sve to za 1:0 u četvrtfinalnoj seriji

Obično se kaže da se po jutru dan poznaje, ali to ne može da se prenese na meč Olimpijakosa i Monaka u Evroligi. Gosti su bolje krenuli, ali je ekipa Saše Obradovića posle toga pala i dozvolila pulenima Jorgosa Barcokasa da zabeleže prvi trijumf u četvrtfinalnoj seriji Evrolige - 71:54.

Ovakav ishod nikako nije mogao da se nasluti posle prve deonice koju je Monako dobio sa čak 15:8. Dakle, dopustio je domaćem timu da ubaci samo osam poena za prvih 10 minuta.

Ali, u nastavku je Olimpijakos proigrao, ubacio 25 poena u drugoj deonici i u poslednju ušao sa 14 poena razlike.

Najefikasniji kod Olimpijakosa bili su Mekisik i Printezis sa po 12 datih poena, dok je Volkap dodao 11.

U redovima Monaka najefikasniji je bio Hol sa 10 poena i četiri skoka.

U drugoj utakmici dana Real je savladao Makabi iz Tel Aviva sa 84:74 i za to je najzaslužnije dobro prvo poluvreme Kraljeva.

Najefikasniji je bio Fabijan Kozer sa 20, toliko je dao i Skoti Vilbekin za goste.