04:09

0

Igrač Šarlota gumom za zube gađao navijača

Tan2022-4-14_42650168_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/John Bazemore

Košarkaši Atlante na korak su od plasmana u plej-of NBA lige, pošto su u meču plej-ina bili bolji od Šarlota. Tim našeg Bogdana Bogdanovića je pobedio rezultatom 132:103 i sada ga čeka duel sa Klivlendom. Ako i tada budu uspešni, u uvodnoj rundi plej-ofa igraće protiv Majamija, koji je u plej-of ušao direktno, kao prvoplasirani na Istoku.

- Sada imamo samopouzdanje, ali nas čeka još posla. Nismo još zadovoljni - kazao je Deandre Hanter, drugi strelac Atlante u ovom meču, sa 22 poena.

U franšizi iz Džordžije, svi starteri imali su dvocifreni učinak. Tre Jang je ubacio 24, uz 11 asistencija, pomenuti Hanter 22 (2/3 za tri, 7 sk), Danilo Galinari 18 (2/5 za tri), Klint Kapela 15, uz fenomenalnih 17 skokova, a Kevin Uerter 13, uz učinak 3/4 za tri.

I Bogdanović, koji nije bio starter, na terenu je proveo 25 minuta ubacio je 13 poena (4/9 iz igre, 3/7 za tri), uz dva skoka i jednu asistenciju.

Za ubedljivu pobedu ključna je bila treća četvrtina, koju je Atlanta rešila sa 42:24, mada je i prvu deonicu završila sa solidnom prednošću, od 32:23. Gostujući Šarlot je bio bolji samo u trećoj deonici, i to sa jednim poenom  - 29:28. U poslednjih 12 minuta, Atlanta je ušla sa 102:76.

Hornetsima nije pomogao ni Lamelo Bol, koji je sa 26 poena (5 sk, 8 as) bio najefikasniji na terenu (7/25 iz igre, 4/14 za tri).

Inače, meč je obeležio i incident iz poslednje četvrtine, kada je igrač Šarlota Majls Bridžis gumom za zube pogodio jednu od navijačica domaćina. Pre toga je dobio dve tehničke i poslat u svlačionicu. Dok je išao na "hlađenje" nije mogao da istrpi dobacivanje jednog fana, pa ga je gađao gumom, ali je pogodio navijačicu koja je bila blizu. Sada mu preti kazna.

U odlučujućem meču za plasman u plej-of, Atlanta će biti gost Klivlendu koji je gubio u prethodna tri međusobna meča.

Mesto u završnoj rundi plej-ina obezbedio je i tim Nju Orleansa koji je kao domaćin pobedio San Antonio. Rezultat je bio 113:103. Sada idu na Los Anđeles Kliperse.