Šampion Evrope pao u Pioniru! Crvena zvezda zakucala Efes i na taj način se oprostila od sezone u Evroligi!

21:08

0

Vrhunska partija Kalinića i Voltersa!

kkcz-efes-065 - Copyright MN Press

Kakva pobeda Crvene zvezde za kraj sezone u Evroligi! U beogradskom hramu košarke pao je Anadolu Efes - šampion Evrope. Na kraju je bilo - 93:85!

Veliki podvig crveno-belih koji će im mnogo značiti u završnici sezone.

Malo je ljudi verovalo da će Zvezda do pobede jer je gubila sa 21:29 posle 10 minuta igre, ali je kasnije pre svih Nikola Kalinić odlučio da će biti drugačije, vodio je svoj tim do pobede i na kraju je zakucavanjem presudio prvaku Evrope!

Kalinić je završio utakmicu sa skoro trip-dablom! Ubacio je 16 poena i tome dodao 10 skokova i osam asistencija. Brutalna partija!

Kalinića su ispratili Ognjen Dobrić i Nejt Volters koji su ubacili po 15 poena. Kod gostiju je bolji od ostalih bio Šejn Larkin koji je završio utakmicu sa 16 poena i šest asistencija.

Meč je imao čudnu putanju, na startu je delovalo da će se Efes prošetati na ovom meču, ali tako nije mislila Zvezda. Kako je utakmica odmicala crveno-beli su igrali sve bolje, posebno u drugoj i trećoj deonici.

Kada se lomilo, prisebni su bili Kalinić i Volters i sjajnim potezima uspeli su da donesu navijačima Crvene zvezde veliku radost.

Zvezda je završila sezonu sa skorom 12-16.

EVROLIGA: Crvena zvezda - Anadolu Efes 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23)
Dvorana: Aleksandar Nikolić
Sudije: Lotermozer, Roča, Sukis

CRVENA ZVEZDA: Dobrić 15, Vajt 8, Kuzmić, Volters 15, Kalinić 16, Mitrović 11, Holins 7, Ivanović 3, Marković, Topić, Lazarević 8, Davidovac 10

ANADOLU EFES: Plajs 6, Anderson 12, Brajant 7, Guven, Gazi, Moerman 7, Tunčer, Petrušev 2, Danston 14, Simon 8, Larkin 16, Singlton 13

Kalinićććććććć, Zvezda je pred pobedom!

40. minut - Volteeeeeeeeeeeeeers! Zvezda je pred trijumfom - 89:84! Ali, nije još gotovo!

39. minut - Volters je sada poravnao na 84:84. Pa kakvi zakucavanje Kalinića posle toga i to uz faul - 86:84! Pogodio je i dodatno slobodno bacanje - 87:84

POSLEDNJA DVA MINUTA

38. minut - Mitrović poenima donosi poravnanje, a onda i faul Dobrića - 82:82. Larkin diže na 82:84

36. minut - Larkin je pogodio trojku uz mnogo sreće, odbila se lopta o obruč, pa o tablu i na kraju upala u obruč - 74:80. Pogađa Dobrić trojkuuu - 77:80!

35. minut - Singlton je vrlo raspoložen za igru, pa odgovara na trojku Vajta - 74:75. I dalje je vrlo neizvesno!

34. minut - Sjajan prodor Voltersa i pogodak iz floutera! Zvezda ponovo vodi - 70:68. Ali, Singlton vraća na drugoj strani - 70:71

33. minut - Trojkaaa Davidovcaaaaaaa, sjajan potez - 68:68! Ne da se Crvena zvezda na ovoj utakmici, muški se bori protiv jednog od najjačih timova Evrope! Za svaki respekt!

31. minut - Počela je poslednja deonica, Efes ima prvi napad. Larkin je proigrao Brajanta i sada je 65:64. Plajs je pogodio i Efes ponovo vodi - 65:66. Potom i snažno zakucavanje Singltona - 65:68

KRAJ TREĆE DEONICE- 65:62!

30. minut - Neverovatno šta je Larkin pogodio u poslednjoj sekundi!

29. minut - Singlton je izvukao poene za Efes ni iz čega i na isti taj način gosti uspevaju da se vrate u meč. Ali, potom majstorija Dejana Davidovca - 63:59

27. minut - Efes stiže do poena isključivo posle teških šuteva, kao što je bila Andersonova trojka. A onda i Larkin daje poene posle greške domaćina. I to uz faul - 61:56

25. minut - Danston pogađa neke neverovatne šuteve, prosto nerealno! I tako drži goste u igri. A Volters i Kalinić ne daju da padne Zvezdin ritam - 57:51, a onda Kalinić diže na 59:51! Evo i Dobrića, Zvezda vodi dvocifrenom razlikom - 61:51!

23. minut - Lazareviiiiiiiiiiiiiić trojkaaaa! Sjajan potez - 49:43! A onda i Dobrić pogađa trojku, Zvezda je odlično krenula drugo poluvreme - 52:47.

21. minut - Nastavljena je utakmica, počelo je drugo poluvreme! Pogađa odmah Mitrović za 42:40! Vodi Zvezda! Pa onda novo zakucavanje Mitrovića - 44:40! Pa onda i Voltersovi poeni, mora Ataman da traži tajm-aut - 46:40

POLUVREME - 40:40!

19. minut - Ivanović je probao sa šutem sa poludistance, ali nije bio precizan. Tako da je i dalje 38:40. Promašili su i Simon i Holins u šutu za tri poena. Pogodio je Volters flouterom za 40:40

16. minut - Zvezda vodi - 37:36! Kruno Simon pravi probleme Zvezdi od početka utakmice i tako vraća Efes u prednost. Holins je fauliran pri šutu za tri poena, tako da ide na liniju za slobodna bacanja - 38:40

14. minut - Sjajna akcija, Vajt je vrhunski prošao do koša i položio, digao je navijače na noge i sada su crveno-beli potpuno u igri - 32:34. Sa poenima Dobrića Zvezda zasluženo stiže do izjednačenja - 34:34! Sjajna igra Zvezde u ovim momentima!

13. minut - Dobrić održava crveno-bele u igri - 28:34. Onda i odličan Holins, krade loptu i poentira - 30:34!

11. minut - Evo dobrog poteza i poena Erona Vajta, tako da je sada Zvezda prišla na šest poena zaostatka - 23:29. Singlton je ubacio sada daleku i tešku trojku - 23:32

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 21:29

9. minut - Treća trojka Zvezde, odgovara Davidovac dalekometnom paljbom na efikasnu igru Efesa. A onda evo i Ostina Holinsa, prvi poeni po povratku na parket - 21:29.

7. minut - Gotovo bez promašaja igra prvak Evrope u Pioniru i to sve daje rezultat 16:27. Zaista je jako teško čuvati Pivare večeras. Larkin daje ton i zvuk igri gostiju.

5. minut - Dosta poena na početku meča, Efes nekako lako stiže do poena i preko Danstona vodi sa 10:18. Ređaju se poeni kao na traci - 16:22. Prilično efikasno se igra sa obe strane.

3. minut - Larkin je pogodio laku trojku, strašan je to strelac - 5:11. Ali, ima i Zvezda načina da odgovori - trojka Voltersa - 8:11. Gosti vrlo raspoloženi večeras - 8:14

2. minut - Lazarević je raspoložen na početku utakmice, pogodio je sada i trojku - 5:4. Ali, gledaće se da li je nagazio liniju. Moerman je pogodio na drugoj strani parketa. Volters maši trojku, a Anderson pogađa - 5:8

1. minut - Utakmica je počelam prvi napad imaju gosti. Može se reći da crveno-beli imaju dobru podršku sa tribina s obzirom na to da utakmica ništa ne odlučuje, te da za domaće nema neki poseban značaj. Lazarević poravnava na 2:2.

MEČ JE POČEO!

- Standardno nadglašavanje sa himnom Evrolige traje...

- Ostin Holins je u sastavu crveno-belih. Videćemo kolika će mu biti minutaža.

- Vasilije Micić nije u sastavu, iako je bio na zagrevanju pred večerašnji duel.

- Solidna poseta u Pioniru s obzirom na to da ova utakmica nema rezultatski značaj za crveno-bele.