Madar uštopovao, Ledej nokautirao Trento za Partizanov uspešan kraj grupne faze Evrokupa!

19:38

0

Uspešno odrađen posao Parnog valjka!

ledeejjjjj - Copyright KK Trento

Partizan je uspešno završio ligaški deo Evrokupa pobedom nad Trentom u gostima - 79:63.

To sve znači da crno-beli sa drugog mesta idu u plej-of i da će u osmini-finala da igraju ili protiv Venecije ili protiv Burse, dok bi u eventualnom četvrtfinalu tim Željka Obradovića mogao na pobednika meča Cedevita Olimpija - Turk Telekom.

Partizan čeka ishod meča Gran Kanarije i Venecije koji će uticati na to protiv koga će crno-beli igrati u prvom meču plej-ofa.

Što se tiče ovog meča, Zek Ledej je bio prva figura i poenterski i u skoku, Jam Madar je odigrao jako dobru utakmicu i pogurao je Parni valjak ka važnom trijumfu.

U trećoj deonici se čak Trento skroz vratio u igru, ali je Partizan u poslednjoj deonici stisnuo papučicu gasa i priveo lagano meč kraju.

Ledej je završio meč sa 20 poena i 13 skokova, dok je Rejnolds ubacio 15 poena za Trento. Treba istaći sjajnu partiju mladog Madara koji je meč završio sa 11 poena, osam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte!

Sjajan nagoveštaj pred plej-of.

EVROKUP: Trento - Partizan 63:79 (15:18, 14:19, 24:24, 10:18)
Dvorana: BML Grup Arena

TRENTO: Flakadori 9, Mecanote 2, Ladurner 5, Džonson 13, Rejnolds 15, Konti 2, Morina, Foraj, Karolajn 6, Bredford 4, Vilijams 7p, 7sk, Rudović

PARTIZAN: Trifunović 5, Madar 11p, 8sk, 4as, 3ukr, Koprivica 4, Mur 12, Lesor 6p, 8sk, Zagorac, Avramović 8, Smailagić 6, Glas 3, Panter 4, Vukčević, Ledej 20p, 13sk

KRAJ - 63:79

Jasno je da će Partizan do pobede, samo se čeka konačni rezultat.

POSLEDNJI MINUT - 61:74

38. minut - Zagorac odličan u skoku i sada je potrošio mnogo vremena Trentu. I onda Avramović pogađa za 11 razlike!

37. minut - Rejnolds nastavlja da pravi probleme crno-belima, ali i Ledej isto tako pravi probleme domaćinu i sada je fauliran - 61:70

35. minut - Posle jednog lošeg dodavanja Madara za Ledeja Trento je došao do lakih poena, pa se i na pet minuta do kraja ne vidi jasno ko će slaviti. Partizan je svakako bliži. Avramović sa penala diže na 58:68

34. minut - Konstatno se, kroz celu utakmicu, Partizanova prednost vrti od oko sedam do deset poena. Madar će sa penala moći da digne na 10 poena prednosti jer je fauliran - 55:65

32. minut - Ledej nastavlja da dominira, stigao je do čak 11 skokova. Pored toga ima i 16 poena - 55:63

31. minut - Počela je poslednja deonica meča u Italiji, Partizan vodi osam razlike. Panter je promašio trojku, ali je Zagorac dobar u ofanzivnom skoku.

KRAJ TREĆE DEONICE - 53:61

30. minut - Dobra rola Lesora, Partizan beži na 53:57 posle njegovih poena sa linije za slobodna bacanja. Madar i Ledej prave seriju dobrih poteza i vode crno-bele na osam poena prednosti!

28. minut - Džonson je doveo Trento u prednost, a onda je Trifunović odgovorio trojkom - 51:52. Sada već dolazi do rezultatske klackalice - 53:52

27. minut - Propustio je Partizan šansu da se odlepi, već je, suprotno, dopustio Trentu da se potpuno vrati u igru. Džonson u kontri pogađa za 48:49. Obradović zove tajm-aut.

25. minut - Mur igra jako dobru utakmicu, njegov 12. poen je ubacio trojkom - 39:47. Domaćin se ne predaje iako mu ovaj meč ništa ne znači. Smailagić je doneo poene gostima, a onda je Trento dao lake poene u kontri - 43:49

23. minut - Rejnolds se razigrao, sada je ubacio trojku, svoj 12. poen i spustio je razliku na 37:42. A onda pogađa Dalas Mur - 37:44. Ne predaje se Trento, a sa tribina sve jača podrška Partizanu - 39:44

22. minut - I dalje se sve vrti oko 10 razlike, a sada je Koprivica napravio grešku i poslao je Rejnoldsa da tri puta gađa sa linije za slobodna bacanja - 34:42

21. minut - Nastavljeno je drugo poluvreme ove utakmice, prvi napad ima Partizan. A njega je realizovao Dalas Mur - 29:39

- Željko Obradović je na poluvremenu istakao da bi voleo da njegovi igrači više dele loptu među sobom i budu manje sebični.

POLUVREME - 29:37

19. minut - Ledej nastavlja da rešeta u napadu, a razlika se konstantno vrti oko 10 razlike - 27:35. Sada Trento uspeva da smanji razliku posle odličnog kontranapada - 29:35

17. minut - Zaista je za svaku pohvalu kako Jam Madar igra odbranu, ima tri ukradene lopte i tera protivnika na grešku. Generalno domaćin ne poštuje baš loptu u ovom poluvremenu i zato Partizan vodi sa 10 razlike - 22:32

15. minut - Trento igra motivisano i dalje, ne posustaje, a Partizan za sada vodi sa 22:30 posle sjajne trojke Ledeja! Amerikanac igra jako dobro u ofanzivi, crno-beli generalno sve bolje deluju na tuđoj polovini terena. Pa novi poeni Ledeja - 22:32

KK Trento

12. minut - Rejnolds pod faulom poentira pored Ledeja, imaće i dodatno slobodno bacanje. Loša defanziva Partizanovog stranca. A zatim novi njegov dobar potez u napadu, pa onda i nova ukradena lopta Madara, pa poeni Lesora i sada je 17:24. Mora trener domaćeg tima da zatraži tajm-aut.

11. minut - Počela je druga deonica, Partizan je u prednosti, a sa tribina ne prestaje podrška njegovih navijača. Na tom talasu pogađa Ledej - 15:20

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 15:18

9. minut - Partizan dobro skače u napadu i to ga dovodi u prednost od 15:18, ušli smo u poslednji minut prve deonice.

8. minut - Pogodak Pantera posle odličnog utrčavanja i sada je 13:13. Važno je za tim Željka Obradovića da uđe u seriju, da napravi razliku i odlepi se. Posle toga će sve ići lakše. Evo važne trojke Madara - 15:16. Dobra igra Izraelca!

KK Trento

6. minut - Grmi navijanje u dvorani Trenta, kao da crno-beli igraju na svom terenu. Vrlo glasno navijanje partizanovaca. U svemu tome se domaćin dobro snalazi i vodi sa 13:10. Zatim odlična odbrana Madara koja nije bila materijalizovana.

4. minut - Lep potez Uroša Trifunovića, prošao je, naskočio i pogodio za dva poena, važni poeni trojke crno-belih - 11:9.

2. minut - Rejnolds je ubacio trojku sa daljine, tako da je jasno da je Trento ušao u ovaj meč da se nadigrava. Isto važi i za Kevina Pantera - 6:5. Potom i vrlo lep potez Dalasa Mura. I onda Kerolajn pogađa iz kontre, Trento igra sa mnogo energije - 11:7. Trento je ušao u igru vrlo motivisan, iako mu ovaj duel ne znači ništa rezultatski.

1. minut - Domaći sastav kreće meč sa 3:0, a sa tribina se čuju navijači Partizana. Odmah vraća Partizan trojkom, a onda Panter neprecizan - 3:3

1. minut - Zagorac, Koprivica, Smailagić, Panter i Mur počinju meč protv Trenta. Zanimljivo je da je Mur u startnoj petorci.